КОНСПІРОЛОГІЯ: Карателі заганяють українців у концентраційні табори | VoxUkraine

КОНСПІРОЛОГІЯ: Карателі заганяють українців у концентраційні табори

30 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram
1056

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

У мережі з’явилося відео журналіста Кирила Страмоусова, у якому він закликає українців боротися проти так званих “карателів”, які хочуть за допомогою карантинних обмежень і тестів на COVID-19 загнати українців у “концентраційні табори”.

Утім, твердження автора не підкріплені жодними фактологічними доказами. 

Пандемія – це не утилізація населення і не світова змова, у якій усіх будуть змушувати вакцинуватися. Не існує жодних доказів тому, що пандемія COVID-19 була створена для того, аби утилізувати населення Землі. Це твердження відноситься до типових конспірологічних теорій. 

Більше того, вчені, а також ВООЗ схиляються до думки, що вірус виник внаслідок природної мутації і перейшов до людей від тварин. Дослідження зразків нового коронавірусу підтверджують, що вірус SARS-CoV-2 перейшов до людей від тварин. 

Предметом дискусії і подальших досліджень залишається лише питання, чи визначені усі тварини, що сприяли мутації вірусу. Вчені припускають, що коронавірус походить від коронавірусу кажанів, але перед тим, як він «дістався» до людей, була проміжна ланка, тобто відбулись етапи еволюції. 

Наразі неможливо стверджувати, що, коли з’явиться вакцина від нового коронавірусу, вакцинація буде обов’язковою чи передбачатиме покарання за відмову. Подібні міфи ми вже розвінчували тут і тут

Під час тестувань не заражають дітей. Теза про те, що тести на коронавірус заразні, не відповідає дійсності – подібний фейк ми вже спростовували раніше. 

У статті видання Telegraph повідомляли, що одна із приватних фірм Великобританії з виробництва комплектів тестів повідомила уряд про затримку у відправці комплектів через зараження коронавірусом основних компонентів тестів — зондів та праймерів. Як це точно трапилося лабораторія не повідомила. Однак у новині не йдеться про “навмисне” інфікування тестів виробниками.

Тож стверджувати, що тестами на COVID-19 заражають людей, немає підстав. До того ж, не можна робити висновки про заразність тестів, виходячи з інформації лише про одну приватну фірму. 

Натомість, щоб убезпечити себе від будь-яких негативних наслідків для здоров’я, слід перевіряти стерильність медичних матеріалів — зондів та голок для забору крові, а також цілісність їх упаковки. За необхідності також потрібно вимагати від медичних працівників розпаковувати їх при вас.

Постанову Кабміну про встановлення карантину не визнавали незаконною.  

Про це ми вже писали у цьому матеріалі

Верховний суд у своїй заяві просив перевірити на відповідність Конституції постанову КМУ про встановлення карантину на території України. Утім, у своєму рішенні Коституційний Суд не розглядав положення щодо карантинних обмежень через те, що вони втратили чинність. Тому ми не маємо підстав вважати, що вони неконституційні .

Тестування на коронавірус відповідає нормам закону, а тести виявляють в організмі вірус SARS-CoV-2.

В Україні діє закон, який передбачає обов’язкове тестування для:

  • осіб, які звертаються за медичною допомогою з ознаками коронавірусної хвороби (СOVID-19);
  • осіб, які мали встановлений контакт із особою, хворою на коронавірусну хворобу (COVID-19).

Крім цього, регулярне тестування є обов’язковим для працівників охорони здоров’я, Національної поліції та Національної гвардії, які надають медичну допомогу чи працюють із особами, хворими на коронавірусну хворобу.

Хворобу COVID-19 викликає вірус SARS-CoV-2, один із типів коронавірусу, який здатен вражати людський організм. ПЛР-тест визначає наявність ДНК або РНК конкретного вірусу, тобто його генетичний матеріал. Саме це дозволяє відрізнити SARS-CoV-2 від інших вірусів. ​

Тестування допомагає вчасно локалізувати хворобу та убезпечити заражених від подальших ускладнень.

Фейки про ПЛР-тести VoxCheck вже спростовував у попередніх матеріалах, зокрема тут, тут і тут. А детальніше про те, як саме працюють ПЛР-тести ми пояснювали у цьому відео.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний