КОНСПІРОЛОГІЯ: «Ляльководи» запланували пандемію та кризу | VoxUkraine

КОНСПІРОЛОГІЯ: «Ляльководи» запланували пандемію та кризу

9 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram
854

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що коронавірус і фінансова криза не випадково співпали в часі, економічні кризи пов’язані з сонячним циклом, а усі події у світі планують «ляльководи».

Проте, усе це – неправда. І ось чому:

Немає підтверджень тому, що світом керують «ляльководи» і планують усі події.

Тож стверджувати, що хтось обирає знакові дати і запускає ключові події, безпідставно. А от конспірологи зазвичай знаходять зв’язок там, де його немає. Звичайні співпадіння вони намагаються пояснити абсурдними теоріями змови. 

Економічні кризи не пов’язані з кількістю плям на сонці.

Така теорія не має жодного наукового підтвердження. 

У випадку з COVID-19 економічна криза почалася саме внаслідок пандемії – через негативний вплив карантину (обмеження роботи громадського транспорту, сфер туризму, громадського харчування, розважальної галузі, зниження попиту на метали та енергоресурси тощо), погіршення ділових очікувань і зниження споживання. Проте, обмежувальні заходи є компромісом між збереженням життя і здоров’я людей та тимчасовими втратами для економіки. 

Раніше держави теж закривали свої кордони під час епідемій та застосовували обмежувальні заходи.

Карантинні обмеження, у тому числі заборона на в’їзд незнайомцям, зокрема купцям, у деякі міста-держави застосовувалися ще під час епідемії чуми 1347–1352 рр. Ці обмеження не були такими масштабними, як зараз. Однак, це пояснюється у першу чергу тим, що не було й такого активного переміщення людей всередині країн і між ними.

Схожі протиепідемічні заходи застосовувались під час епідемії іспанки.

Як показують архівні матеріали, уряд США робив численні кроки, щоб послабити епідемію. Наприклад, в жовтні 1918 року містянам та правоохоронцям обов’язково потрібно було носити захисні маски в приміщеннях та на вулиці. 

Також, під час епідемії іспанки соціальна дистанція виявилась ефективним засобом для запобігання поширення хвороби.

Пандемію ніхто не планував і не організував.

Коронавірус є результатом природної мутації. Про це неодноразово заявляла ВООЗ та більшість науковців

Предметом дискусії і подальших досліджень залишається лише питання, чи визначені усі тварини, що сприяли мутації вірусу до набуття ним здатності передаватися людині. У той же час, немає жодних наукових підтверджень, що коронавірус штучно виготовили в лабораторії ВООЗ чи будь-де в іншому місці.

Тезу про заплановану пандемію ми вже неодноразово спростовували, наприклад, тут і тут.

Коронавірус – це респіраторне захворювання, а не різновид ментального вірусу чи вірус свідомості.

Основна мета обмежувальних заходів – зменшення навантаження на медичну систему. Через відсутність лікування та вакцини вірус схильний поширюватись дуже швидко та спричиняти велику кількість жертв.

Обмежувальні заходи не застосовували для того, щоб вселити паніку, розділити людей та наштовхнути їх на пошук ворогів та ненависті. Усе це безпідставні твердження.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний