Beta

КОНСПІРОЛОГІЯ: На банкноті $20 зашифровані як мінімум дві події

28 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram
42

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, нібито банкноту $20 можна скласти так, що буде видно момент терористичної атаки на Всесвітній торговий центр. Крім того, на банкноті ще й нібито зображено маску, яка символізує  пандемію коронавірусу. 

Проте, це лише конспірологічна теорія.

Майже на всіх номіналах американської валюти, є зображення будівлі, оточеної деревами чи кущами з зворотного боку. Тому, знайти банкноту, з якої можна скласти зображення, подібне до палаючої будівлі, неважко. У цьому випадку листя дерев чи кущів буде виглядати як дим.

До речі, такий фейк незалежні фактчекери з Snopes спростували ще в 2002 році.

А от нібито зображення маски на банкноті $20 конспірологи знайшли на чолі Ендрю Джексона. Однак, аналогічно зображення маски можна побачити будь-де на білому прямокутнику. 

До того ж, сучасний дизайн 20-доларової банкноти з’явився ще в 1998 році. Стверджувати, що атаку на Всесвітній торговий центр через 3 роки після випуску чи пандемію COVID-19 через 21 рік запланували, підстав немає.

Тези про те, що пандемія запланована, ми вже неодноразово спростовували. Наприклад, тут і тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний