КОНСПІРОЛОГІЯ: Пандемію коронавірусу та інші події 2020 року запланували ще в 2015 році | VoxUkraine

КОНСПІРОЛОГІЯ: Пандемію коронавірусу та інші події 2020 року запланували ще в 2015 році

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
18 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
2152

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що пандемія та інші події 2020 року були запланованими ще в 2015 році. Нібито підтверджує це відео, опубліковане користувачем Zenlocc у соцмережі Instagram ще в квітні 2015 року. На ньому зображені лікарі в медичних костюмах, присутні плакати зі слоганом «Black lives matter» та останніми слова Джорджа Флойда «I can’t breathe». 

Здавалося б, усе схоже на 2020 рік. Проте, це все не так.

Автор посту нещодавно опублікував спростування у своєму акаунті: на відео відображені події 2014 року.

І якщо проаналізувати відео, це стає очевидним.

На костюмі лікаря, зображеного на відео, написана назва вірусу «Ебола». Саме у 2014 відбувся спалах цього захворювання. Тож лікарі на відео не мають стосунку до пандемії коронавірусу.

Лозунгам «Black lives matter» також є пояснення. Рух «Black lives matter» зародився ще 6 років тому. Через вбивство Майка Брауна (його ім’я можна побачити на відео) в 2014 році були масові протести за права темношкірих. 

Того ж року сталося вбивство ще одного афроамериканця Еріка Гернера. Його останніми словами були «I can’t breathe», як і Джорджа Флойда. Тоді цю фразу почали використовувати на протестах проти расизму. А отже, кадри з відео ніяк не стосуються цьогорічних подій у США.

Скелет з діамантом в руці також не пов’язаний з подіями 2020 року. На задньому фоні написано «Сьєрра-Леоне». Там у 2014 році активізувався видобуток діамантів, що спричинило численні порушення прав людей. 

Тези про те, що пандемія запланована, ми вже спростовували неодноразово спростовували. Наприклад, тут і тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний