КОНСПІРОЛОГІЯ: Парапсихолог розповідає, що мета пандемії – контроль над світовою економікою | VoxUkraine

КОНСПІРОЛОГІЯ: Парапсихолог розповідає, що мета пандемії – контроль над світовою економікою

21 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
1007

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють відеоблоги російської парапсихолога Поліни Сухової (тут і тут), яка намагається довести, що мета пандемії COVID-19 — це лише прикриття для встановлення контролю глобалістів над світовою економікою.

Свої теорії вона формує на основі випусків конспірологічної програми “The Highwire” з Дейлом Біктрі. Американські науковці з Кентського та Каліфорнійського університетів навіть опублікували статтю в журналі “Elsevier” з аналізом конспірологічних та антивакцинаторських тез у цьому шоу. Натомість ведучий Дейл Біктрі запевняє, немов усі твердження, що звучать у шоу, “перевірені наукою”. 

Дел Бігтрі — представник руху антивакцинаторів та власник сайту “The Highwire”. Ресурс Media Bias / Fact Check (який користується оцінками незалежних фактчекерів мережі IFCN) оцінив цей сайт як псевдонауковий та конспірологічний. Виступи Дела Бігтрі ми вже аналізували тут та тут.

У відео Поліна Сухова використовує уривки випуску “The Highwire” з конспірологом Джеймсом Корбетом, який створив подкаст про “велике перезавантаження” — теорію змови, згідно з якою внаслідок пандемічної кризи має утворитися єдиний світовий уряд.

Крім цього, парапсихолог наводить ще низку безпідставних тверджень. Спростовуємо головні з них. 

Хибна теза: Тести на COVID-19 — це збір біологічного матеріалу в рамках всесвітньої змови.

Способи забору матеріалу для всіх респіраторних вірусів, до яких належить і коронавірус, однакові. Носові та ротові, носо- та ротоглоткові мазки та забори слини робили і до тестів на SARS-CoV-2. Принаймні тому нелогічно стверджувати, немов забір біологічного матеріалу всіх людей планети почався саме з тестування на новий коронавірус. 

Хибна теза: Вірус передається не повітряно-крапельним шляхом, а через біополе людини при контакті з зараженим. Хвороба розвивається, якщо людина відчуває негативні емоції, зокрема страх. 

Актуальні дані досліджень свідчать, що SARS-CoV-2 передається саме повітряно-крапельним шляхом — через слину та дихальні секрети (дихальні краплі), які виділяються, коли людина чхає, кашляє або розмовляє.

Коли організм зазнає стресу, здатність імунної системи боротися з антигенами знижується. Гормон стресу кортикостероїд може пригнічувати ефективність імунної системи (наприклад, зменшувати кількість лімфоцитів). Тому організм стає більш вразливим до інфекцій. Однак це не означає, що людина може заразитися вірусною інфекцією, тільки якщо перебуває у стані стресу чи негативних емоцій. 

Хибна теза: У Вашингтоні прийнято закон про те, що дітей можна вакцинувати без дозволу батьків з 11 років.

Насправді цей закон ще не прийнято. Рада округу Колумбія (законодавча гілка міського уряду) дійсно проголосувала за такий законопроєкт. Однак для того, щоб він став законом, він має пройти повторне голосування в Раді, а потім отримати підпис мера Вашингтона. 

Відповідно до законопроєкту, якщо лікар визначає, що неповнолітня особа здатна прийняти інформовану згоду, вона може зробити щеплення, які її батьки забороняють через релігійні погляди. Ідея такого законопроєкту виникла після спалаху кору в США у 2019 році, однак актуальності йому додала і поява вакцин від коронавірусу. 

Хибна теза: Вакцинація — це розмноження вірусу в організмі людини. 

До складу вакцин входять ослаблені чи неживі віруси (або лише їхні частини), аби лише зімітувати інфекцію. У випадку природного зараження патогени (бактерії чи віруси) атакують організм людини та розмножуються, спричиняючи захворювання. Однак під час вакцинації імітація інфекції практично ніколи не спричиняє розвиток хвороби. Натомість вакцина змушує імунну систему людини продукувати Т-лімфоцити та антитіла, які в майбутньому захищатимуть організм від справжнього захворювання.

До того ж для інактивації вірусів (аби вони не спричиняли розвиток хвороби) до складу вакцин додають формальдегід, а для запобігання росту бактерій — консерванти. 

Хибна теза: Вакцина руйнує шишковидне тіло (епіфіз) людини.

На відео парапсихолог називає шишковидне тіло (епіфіз) “антеною, що з’єднує нас із духовним світом” та “третім оком”. Епіфізу протягом століть приписували різноманітні функції в межах конспірологічних теорій, однак офіційна наука такі припущення не підтримує.

Епіфіз (шишкоподібне тіло) — невелика залоза в центрі мозку людини. Його основна функція — отримувати інформацію про зміну світла та темряви протягом дня та передавати її для секреції гормону мелатоніну. Пошкодження епіфізу може призводити до гормонального дисбалансу. Через це, наприклад, може порушуватися режим сну. Епіфіз пов’язаний з багатьма іншими біологічними процесами, однак його функції до кінця не вивчені. 

Наразі немає жодних підстав стверджувати, що вакцини негативно впливають на функції епіфізу. Наукових досліджень, які б підтримували чи принаймні досліджували таку теорію, не існує. 

Хибна теза: Створити вакцину проти штучного вірусу неможливо. 

Сьогодні немає наукових підстав стверджувати, що новий коронавірус SARS-CoV-2 — штучний. Більшість науковців, а також ВООЗ схиляються до думки, що вірус виник внаслідок природної мутації і передався людям від тварин. Це підтверджують дослідження зразків нового коронавірусу. 


Крім цього, авторка згадує ще кілька фейків, які VoxCheck вже неодноразово спростовував раніше. Нагадуємо, що 

немає доказів того, що мутація вірусу зробить вакцину неефективною.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний