Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють доповідь дослідницької організації RAND під назвою «Plagues, Cyborgs, and Supersoldiers: The Human Domain of War», де розглядають можливості використання біотехнологій у збройних конфліктах. Це нібито підтверджує задум США щодо захоплення світу.
Дані заяви є конспірологією. У тексті загалом йдеться про небезпеку біотехнологій у майбутньому та як їм протистояти. У ньому жодним чином не згадують про задум США захопити світ.
Скриншот допису
Доповідь «Plagues, Cyborgs, and Supersoldiers: The Human Domain of War» опублікували 2 лютого 2024 року. У ньому автори аналізують можливість використання біотехнологій у війні, а також розглядають людський організм як інструмент для ведення бойових дій. Вони фантазують про майбутнє, де дані розробки можуть використовувати у військових конфліктах державні та недержавні суб’єкти. За гіпотезами аналітиків, актори майбутнього можливо використовуватимуть патогени, системи обміну інформацією між мозком людини та комп’ютерним пристроєм, геномні поліпшення і технології посилення бійців.
RAND — це некомерційна дослідницька організація, яка готує аналітичні матеріали із рекомендаціями щодо розв’язання проблем державної політики. Випуск матеріалу профінансував Офіс міністра оборони США, однак це не означає, що він відображає державну політику. RAND як організація може лише ділитись рекомендаціями, але не вказувати державним органам, як діяти чи які рішення приймати.
У самому тексті не дають порад США, як «захопити світ». У ньому аналізують, як можна захиститися від майбутніх загроз, які можуть становити біотехнології та розвиток технологій, що можуть взаємодіяти з людським тілом. До того ж в основі матеріалу лежать вигадані гіпотези, а не реальні ситуації.
До прикладу, аналітики вказують, що урядам слід переглянути Конвенцію про біологічну зброю, щоб включити такі засоби захисту як незалежний моніторинг лабораторій з рейтингом рівня біобезпеки, як це прописано у договорах про хімічну та ядерну зброю. Або ж Сполучені Штати повинні прагнути до двосторонніх угод щодо біобезпеки. Також уряди повинні продовжувати уважно стежити за біотехнологічними досягненнями інших країн, щоб виявляти можливі порушення та комунікувати щодо них.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний