КОНСПІРОЛОГІЯ: Після вакцинації органи руйнуються за 6-12 місяців

КОНСПІРОЛОГІЯ: Після вакцинації органи руйнуються за 6-12 місяців

31 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
255

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють відео, у якому розповідають чергову теорію змови. Мовляв, вакцинація — це засіб, за допомогою якого вирішуватиметься проблема перенаселення. Бо ін’єкція нібито пошкоджуватиме органи й системи організму, які будуть руйнуватися за термін від 6 місяців до року. А коли населення скоротиться до 1 мільярду чи менше, то оголосять про появу дієвої вакцини. 

Пояснюємо, що не так.

Вакцини проти COVID-19 допомагають нашому організму виробляти імунітет до вірусу, не викликаючи захворювання. Іноді після вакцинації можуть виникати такі побічні ефекти як лихоманка, біль в м’язах, втома, головний біль. Це нормальні симптоми, вони означають, що організм формує імунітет, а не що вакцина “руйнує органи”. Ці побічні ефекти можуть вплинути на  здатність виконувати щоденну рутину, але вони зникають за кілька днів. У деяких людей взагалі немає побічних ефектів.

Наукових доказів того, що вакцини чи їхні окремі інгредієнти здатні руйнувати органи, немає. У відео не наводять ніяких аргументів на користь цього твердження. 

Якщо вакцина використовується для масової імунізації, це означає, що вона пройшла випробування на безпечність та ефективність. Кожна країна має регуляторні органи, які перевіряють якість вакцин перед тим, як дозволити їхнє широке застосування. В усьому світі ВООЗ координує низку незалежних технічних органів, які перевіряють безпечність вакцин до і навіть після їхнього затвердження. Вакцини, схвалені для використання ВООЗ, пройшли тести та клінічні випробування, перш ніж показати, що вони безпечні та ефективні в подоланні пандемії. 

Конспірологічна теорія про те, ніби про ефективну вакцину оголосять, коли населення скоротиться до 1 мільярду, вже не справдилася. У світі майже 7,9 млрд людей, а масова вакцинація у різних країнах світу триває вже пів року.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний