КОНСПІРОЛОГІЯ: Після зустрічі із Зеленським політики йдуть у відставку або помирають

КОНСПІРОЛОГІЯ: Після зустрічі із Зеленським політики йдуть у відставку або помирають

27 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
790

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, ніби після зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським багато політиків пішли у відставку або померли. До повідомлення додають фото політиків та військовослужбовців, які зустрічались із Зеленським. Відтак автори опису стверджують, що голова Китайської народної республіки Сі Цзиньпін не хоче зустрічатись з очільником України через «прокляте рукостискання Зеленського».

Утім, твердження про «прокляте рукостискання Зеленського» конспірологія. Фото осіб у дописі вибрані вибірково, їх не можна ставити в один ряд через кілька причин.

Скриншот повідомлення, яке поширюють у мережі

По-перше, не всі особи на світлинах з Володимиром Зеленським, які поширили у мережі, пішли у відставку або померли. Так, виконавчий президент Державного генерального резервного фонду Султанату Оман Абдулсалам аль-Муршиді (третій рядок, четверте фото), з яким президент України зустрівся у 2020 році, досі виконує свої обов`язки, немає новин, що він збирається йти з посади найближчим часом.

Також прем`єрка Естонії Кая Каллас (2 рядок, перше фото) у квітні 2023 року повідомила про відставку чинного уряду, проте президент країни, Алар Каріс, запропонував їй очолити новий склад Уряду. Відтак, політикиня утретє стала премʼєр-міністеркою Естонії.

По-друге, на фото із Володимиром Зеленським є не лише політики, а й військовослужбовці, яких нагороджував президент. Льотчик Антон Листопад (перший рядок, третя світлина) та командир спецпідрозділу «Вовки Да Вінчі» Дмитро Коцюбайло (другий рядок, третє фото) загинули під час виконання бойових завдань. Однак така аргументація є некоректною, адже автори допису не беруть до уваги, що Володимир Зеленський нагороджував багатьох військових, які продовжують нести службу.

По-третє, деякі політики після зустрічі із президентом України залишались на посаді ще довгий час. До прикладу, після переговорів у 2019 році з Володимиром Зеленським прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе (третій рядок, друге фото) склав повноваження лише у 2020 році через проблеми зі здоров’ям. А вбили Сіндзо Абе у 2022 році.

До того ж остання зустріч між президентами України та Шрі-Ланки відбулась у 2021 році. У той час як очільник Щрі-Ланки Готабая Раджапакса (другий рядок, друге фото) подав у відставку у 2022 році, після багатомісячних суспільних протестів. У країні почалася найбільша криза за 70 років, президент був змушений ввести заборону на продаж бензину та дизеля для приватних транспортних засобів, що призвело до багатоденних черг за паливом та викликало незадоволення серед населення.

Також Ліз Трасс (другий рядок, четверте фото) пішла з посади прем`єрки Великої Британії, так і не зустрівшись із Володимиром Зеленським. Востаннє вони разом були присутні на конференції ООН зі зміни клімату у 2021 році.

Відставка політиків не пов`язана із зустріччю з Володимиром Зеленським, політики пішли у відставку з різних причин та у різний проміжок часу після зустрічі з президентом України. Візити та зустрічі із главами інших країн відбуваються часто та є одним з обов`язків президента.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний