КОНСПІРОЛОГІЯ: Президента Гаїті вбили за відмову вакцинувати населення

КОНСПІРОЛОГІЯ: Президента Гаїті вбили за відмову вакцинувати населення

15 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
365

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито президента Гаїті вбили, бо він відмовився вакцинувати населення. Автори дописів стверджують, що Гаїті — єдина країна у Західній півкулі, де жоден житель не отримав вакцину від COVID-19.

Утім, це — конспірологія. Цей фейк вже спростосували незалежні фактчекери з Reuters та Politifact.

Президента Гаїті Жовенеля Моїза вбили 7 липня. Утім, немає доказів, що це вбивство пов’язане з політикою щодо вакцинації. 

Соціальне незадоволення в Гаїті існує давно, а з кінця лютого в країні тривали протести проти Жовенеля Моїза. Утім, під час протестів Моїз відмовився піти у відставку. Між президентом та опозицією тривала суперечка щодо терміну закінчення його повноважень, однак Моїз не призначав нові вибори. Він намагався прийняти нову конституцію, за якою б отримав більше повноважень та можливість перебувати на посаді довше. 

Підозрюваного у вбивстві вже затримали, причиною поліція називає політичні мотиви.

Вакцинація у Гаїті справді не розпочалась. У середині червня Гаїті повинна була отримати 130 тисяч доз вакцини (населення Гаїті — 11,4 млн), однак через невідомі причини поставки відклали на невизначений термін. Міністр охорони здоров’я Гаїті зазначав, що уряд надасть перевагу однодозовій вакцині, а не вакцині компанії AstraZeneca, яка вимагає двох щеплень.

Експерти у сфері охорони здоров’я переконані, що вбивство президента навпаки погіршить ситуацію з вакцинацією у Гаїті, а не допоможе швидше розпочати кампанію з імунізації.

Схожий фейк про загадкові обставини смерті президентів Танзанії, Бурунді, Есватіні та Кот-д’Івуару ми вже спростовували раніше.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний