КОНСПІРОЛОГІЯ: Римський клуб працює над скороченням населення планети до одного мільярда | VoxUkraine

КОНСПІРОЛОГІЯ: Римський клуб працює над скороченням населення планети до одного мільярда

25 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
1609

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють серію відео про закулісся впливових людей і таємні наміри членів Римського клубу скоротити кількість населення. Усе це — нічим не підтверджені конспірологічні теорії.

По-перше, у есе Томаса Мальтуса «Дослід щодо закону народонаселення» не йдеться про цілеспрямоване зменшення кількості населення так званими «неетичними методами»: через війни, епідемії, стихійні лиха тощо. Подібні явища Мальтус вважав факторами, які стримують надмірні темпи росту населення. Крім того, він згадував і інші фактори: соціальні (пізній вступ у шлюб, добровільна відмова від народження дітей, вдівство тощо) та природні (низький рівень життя, бідність тощо). 

Загалом ідея Мальтуса полягала у тому, що темпи приросту кількості ресурсів (переважно, їжі) менші, за темпи росту населення. Тому він і досліджував можливі фактори уповільнення темпів приросту населення. 

Ідеї про знищення населення «неетичними методами» не проповідують і члени Римського клубу. Свою діяльність Римський клуб зосереджує на пошуку комплексних рішень для вирішення основних глобальних проблем. Серед основних напрямків — кліматичні зміни, переформування економіки та фінансів, залучення молоді до вирішення проблем та відповідальне споживання.

Немає підстав стверджувати, що члени Римського клубу хочуть скоротити населення так, щоб «брудний мільярд» обслуговував «золотий мільйон». До того ж члени Римського клубу не працюють над знищенням освіти та критичного мислення у людей. Один з п’яти пріоритетних напрямків діяльності — розвиток лідерства серед молоді (у тому числі освіти).

Екологічні проблеми справді загрожують планеті. Збільшення викидів парникових газів внаслідок антропогенного впливу негативно впливає на зміну клімату. Детальніше про це ми писали тут.

По-друге, доказів, що таємні товариства та закулісся впливових людей керують світом, немає. Ми про це неодноразово писали.

По-третє, заяви про те, що в заходах боротьби з коронавірусом намагаються впровадити перші кроки тотального цифрового контролю над людьми, є типовою теорією змови.

Країни, які вдавалися до відстеження контактів людей, значно краще протидіяли поширенню хвороби й підтвердили ефективність цих заходів. Додатки на смартфони справді допомагають державам легше відстежувати контакти людей. Проте немає беззаперечних фактів, що уряди використовують чи планують використовувати їх в інших цілях після завершення пандемії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний