КОНСПІРОЛОГІЯ: Станції 5G встановлюють для контролю вакцинованих

КОНСПІРОЛОГІЯ: Станції 5G встановлюють для контролю вакцинованих

31 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
693

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому автор розповідає про те, що базові станції 5G зв’язку встановлюють для контролю вакцинованого населення. Нібито тому останнім часом так помітно збільшується кількість базових станцій 5G в магазинах, гіпермаркетах та на транспортних розв’язках. 

Утім, це лише конспірологічна теорія. VoxCheck пояснює чому.

Відео з Facebook

5G — це сучасна технологія бездротового мобільного зв’язку, спрямована на те, аби забезпечити максимальну швидкість із мінімальною затримкою. Як зазначає ВООЗ, ця технологія не шкодить здоров’ю людини. На сьогодні жодних шкідливих наслідків, спричинених впливом бездротових технологій, зафіксовано не було.

Неправдиві твердження про шкоду 5G VoxCheck спростовував у матеріалі “ФЕЙК: 10 фактів про небезпечність 5G”

Вакцини від COVID-19 створюють для протидії пандемії, через яку померло вже більше 4 млн осіб. Вони не є засобом контролю над населенням через станції 5G. Незалежні іноземні фактчекери з Reuters вже спростовували зв’язок між вакцинацією та технологією 5G. У подібних дописах згадують наночастинки, які містяться у вакцинах, і стверджують, ніби це вони під’єднуються до 5G.

Термін “наночастинка” пов’язаний з розміром частинки, який коливається від 1 до 100 нанометрів. мРНК-вакцини від Pfizer-BioNTech та Moderna містять наночастинки ліпідів, які переносять РНК у клітини організму людини. Детальніше про ліпідні наночастинки читайте тут. Проте немає жодних доказів, що ці ліпіди можуть переносити 5G до клітин або що 5G може якось підключатися до таких ліпідів.

Раніше VoxCheck спростовував схожий фейк про те, що вакцини, чипи та 5G взаємопов’язані й необхідні для встановлення контролю над людьми. 

У деяких дописах з цим відео стверджують, що Міжнародний трибунал природного та загального права притягнув до відповідальності та засудив усіх прем’єр-міністрів країн Північної Європи, які приймали рішення про запровадження 5G.

Автор посилається на Міжнародний трибунал природного та загального права на основі Римського статуту. Римський статут і справді існує. Це угода, якою у 1998 році заснували Міжнародний кримінальний суд. Він розглядає чотири основних міжнародних злочини: геноциди, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини агресії. Міжнародного трибуналу природного та загального права взагалі не існує. А згадану справу про 5G Міжнародний кримінальний суд ніколи не розглядав. 

Проте в мережі існує сайт Міжнародного трибуналу з прав людини, нібито створений урядом США. На ньому опублікували документ, у якому була інформація про судове слухання над Біллом та Меліндою Гейтс, головним інфекціоністом США Ентоні Фаучі та його дружиною Крістін Грейді, а також генеральним директором ВООЗ Тедросом Адханом. Позов також нібито стосується Національної асоціації губернаторів, Центрів з контролю та профілактики захворювань у США, ВООЗ та Фонду Білла та Мелінди Гейтс. У документі їм приписували воєнні злочини з метою проведення геноциду. Однак це фейк: у США ніколи не було такого органу, як міжнародний трибунал, а тим більше такої судової справи.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний