КОНСПІРОЛОГІЯ: Суперкомп’ютер Hammer краде голоси виборців через програму Scorecard | VoxUkraine

КОНСПІРОЛОГІЯ: Суперкомп’ютер Hammer краде голоси виборців через програму Scorecard

20 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
698

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація про програмне забезпечення для маніпуляції на виборах США – Hammer та Scorecard. Це забезпечення начебто перехоплює дані про голосування та змінює їх на користь «запрограмованого» кандидата. Про це заявив викривач Деніс Монтгомері, який нібито і розробив цей механізм, а інформацію поширює Сідні Пауел, юристка команди Трампа. І начебто є доказ фальстфікації голосів, у тому числі у вирішальних штатах. Із цього всього роблять висновок, що Дональд Трамп з легкістю доведе у суді факт фальсифікації виборів.

Утім, це конспірологія, яку вже спростовували американські незалежні фактчекери з LeadStories, PolityFact, Snopes, FactCheck.org.

Історія про Hammer та Scorecard зі заголовком «Байден використовує Hammer та Scorecard щоб вкрасти ще одні вибори президента США» з’явилася 31 жовтня у на сайті The American Report – це маргінальний інформаційний сайт, який публікує різні «викриття».

Так, у статті стверджують, що Барак Обама після того, як став президентом, замовив розробку інструменту для фальсифікації голосів на виборах. І вже другі свої вибори у 2012 році переміг, використовуючи Hammer та Scorecard. Оскільки перемога Обами означала перемогу Байдена, бо той ішов на посаду віце-президента, вибори у 2020 році для Байдена є другими сфальсифікованими президентськими виборами.

Утім, цьому немає жодних доказів. Також, ці закиди не підтверджують відповідальні за кібербезпеку державні органи США. Так, директор Агентства США з кібербезпеки та безпеки інфраструктури Кріс Кребс – його призначив, а потім після виборів звільнив Трамп, – однозначно заявив, що згадана теорія про «нісенітниця» та «обман».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний