КОНСПІРОЛОГІЯ: Світове закулісся запланувало пандемію COVID-19, щоб чіпувати населення | VoxUkraine

КОНСПІРОЛОГІЯ: Світове закулісся запланувало пандемію COVID-19, щоб чіпувати населення

26 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram
1564

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео академіка Валентина Катасонова, у якому він поширює міфи та фейки з популярних теорій змов.

Хибна теза 1. Пандемія – це спецоперація «хазяїв грошей» – головних акціонерів Федеральної резервної системи США

Пандемія COVID-19 не була запланована «світовим закуліссям» або «хазяями грошей». Коронавірус є результатом природної мутації, про що свідчать наукові дослідження. Немає підтверджень, що цей вірус був штучно створений у лабораторіях і розповсюджений по всій планеті «світовим урядом» чи в межах спецоперації.

ВООЗ і більшість науковців схиляються до думки, що вірус перейшов до людини від тварин. VoxCheck уже неодноразово спростовував фейки про планування пандемії (тут, тут і тут).

Федеральна резервна система США виконує функції центрального банку США. Вона не є приватною компанією акціонерів. Це державний орган, керований Радою керівних представників, яких номінує президент і затверджує Сенат США. Твердження, що Федеральна резервна система планує влаштувати «світовий уряд» із новим світоустроєм є типовою теорією змови.

Хибна теза 2. Римський клуб, створений Рокфеллером, контролює демографічні процеси у світі і скорочення населення планети.

Ця теза є теорією змови. Припускаємо, що мова йде про доповідь Римського клубу 1972 року «Обмеження росту». Проте головна ідея в ній не про скорочення чисельності населення, а про необхідне обмеження швидкості приросту населення. Математичні розрахунки дослідників з Массачусетського інституту технологій в книзі, на якій базується доповідь, стверджують, що людство виснажить більшість природних невідновлюваних ресурсів близько 2100 року, та через перенаселення погіршаться соціально-економічні умови життя для більшості населення планети. Автори доповіді вказують на необхідність сталого розвитку суспільства, щоб не погіршити екологічні засади існування людства на Землі, і нічого не говорять про скорочення чи винищення людей.

Ми вже спростовувати фейки про бажання «світових мільярдерів» і світової закуліси знищити людство, зокрема через вакцини й чіпізацію (тут, тут і тут).

Хибна теза 3. Коронавірус впровадили, щоб провести тотальну вакцинацію

Як уже зазначалося, коронавірус виник природним шляхом, а не як засіб залякування людей. Немає жодних доказів, що вакцинувати від COVID-19 будуть примусово.

Хибна теза 4. Вакцина – це зброя для вбивства. А організаторами тотальної вакцинації є Фонди Рокфелерра та Гейтсів

Ми вже спростовували фейки про фонди Рокфеллерів і Білла Гейтса. Немає доказів, що пандемія COVID-19 була частиною їхнього таємного сценарію встановлення нового світового порядку.

«Фонд Білла та Мелінди Гейтс» і «Фонд Рокфеллерів» – дві незалежні організації. Інколи вони об’єднують зусилля для досягнення спільних цілей. Наприклад, ці дві організації утворили альянс сприяння «Зеленій революції» в Африці, задля збільшення продуктивності малих ферм і подолання голоду серед десятків мільйонів людей.

Вакцина є засобом імунізації населення, тобто, профілактики людини від смертельних захворювань і збереження життя, а не «зброєю продовженого вбивства».

Фонд Білла Гейтса навпаки витрачає гроші, а не заробляє, благодійною допомогою міжнародним організаціям та програмам з подолання бідності і хвороб. Необгрунтованим є твердженням, що він наживається і заробляє, надаючи гроші на благодійність.

Хибна теза 5. Білл Гейтс спонсорує розробку нановакцин з мікрочипами, щоб потім одягнути на людей електронні нашийники.

Доказів того, що через вакцини Білла Гейтса встановлюються чипи в тілі людини немає.

Вчений-інфекціоніст з Центру розвитку вакцин та глобального здоров’я Університету штату Меріленд Вілбур Чен зазначає, що навіть найменші чіпи є завеликими, щоб пройти через вістря голки в людське тіло. Тим паче, немає доказів чи можливого пояснення технології, як через вакцину можна встановити «електронний нашийник» для відстежування людей.

VoxCheck уже спростовував фейки про взаємозв’язок між вакцинами, чипами та пандемією коронавірусу.

Хибна теза 6. Електронні нашийники Білл Гейтс називає «цифровою ідентифікацією»

Ця теза є популярним конспірологічним міфом про проект ID-2020. Цей проект не пов’язаний з пандемією коронавірусу чи вакцинацією. Також представники проекту ніколи не заявляли, що вони планують «чипувати» населення. 

Ініціатива просуває ідею безперешкодного права людей на посвідчення особи, передусім, для тих, хто має труднощі з посвідченням особи, наприклад, біженців, примусово переміщених осіб чи людей без громадянства, які позбавлені доступу до фізичних копій документів. Через це вони не можуть отримати доступ до освіти, охорони здоров’я чи соціальних служб.

Інша мета – забезпечити право людини представити посвідчення особи безперешкодно за будь-яких обставин, щоб персональні дані надавалися винятково людині, а не державам чи компаніям. У цьому проекті електронне посвідчення міститиме інформацію про людину, цифровий підпис та біометричні дані (відбиток пальців).

Компанія Microsoft та Фонд Гейтсів співфінансують – разом з іншими компаніями та фондами – цю ініціативу. Крім того, до проекту також долучений організація GAVI (Світовий альянс з вакцин та імунізації), що була заснована за сприяння Фонду Гейтсів для допомоги програмам з вакцинації у країнах, що розвиваються.

Проте, конспірологічне твердження, що вакцинація має на меті чипізацію під егідою проекту цифрової ідентифікації населення – не має доказів. Ми вже спростовували фейки про зв’язок між вакцинами Білла Гейтса і проектом ID2020 (тут, тут і тут).

Хибна теза 7. Епідемія коронавірусу має духовні причини, а пророкував її ще Достоєвський

Ця теза є конспірологією, автори якої зазвичай прагнуть побачити закономірності та задум у збігах.Саме це дає прибічникам конспірологій хибне відчуття контролю чи розуміння ситуації.

Дуже сумнівним є твердження, що Федір Достоєвський пророкував пандемію COVID-19 у своєму романі «Злочин і кара», виданому в 1865-1866 роках. На думку літературних критиків, віщий сон про те, що на Європу з Азії суне невідома чума і всі гинуть, використаний Достоєвським як художній засіб духовного переродження героя.

Коронавірус має не духовні причини, а виник у результаті природної мутації з родини коронавірусів, про що вже було зазначено.

Хибна теза 8. Коронавірус розпочався під час Великого посту, тому що її організатори – «хазяї грошей» – біси.

Коронавірус не починався під час Великого Посту (цього року 2 березня – 18 квітня). Початок епідемії в Ухані, Китаї був у грудні 2019 року, звідси й назва хвороби COVID-19, де 19 означає 2019 рік. Офіційно китайський офіс ВООЗ отримав урядовий звіт про невідому хворобу 31 грудня 2019 року.

Глобальну загрозу COVID-19 ВООЗ оголосив 30 січня 2020 року. Тож некоректно стверджувати, що епідемія збіглася в часі з Великим Постом.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний