КОНСПІРОЛОГІЯ: Тести на COVID-19 містять голографічні чипи та радіоактивний метал | VoxUkraine

КОНСПІРОЛОГІЯ: Тести на COVID-19 містять голографічні чипи та радіоактивний метал

16 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram
1220

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють інформацію про те, що тампони, які використовують під час забору матеріалу для ПЛР-тестування на COVID-19, містять голографічний чип та радіоактивний метал технецій. Жодних доказів такої теорії у подібних дописах не наводять, натомість прикріплюють уривки статей про новий винахід дослідників університету Джона Гопкінса, завдяки якому тепер начебто можна вакцинувати людей. 

Зображення, яке використовують для аргументації фейку.


Насправді ці мікропристрої мають зовсім інше призначення: їх розробили для того, аби забезпечити ефективну доставку ліків до шлунково-кишечного тракту, а не для вакцинації.

Як пояснив директор Центру запальних захворювань кишечника Джона Гопкінса Флорін Селару, який працював над розробкою приладу, зазвичай м’язові звуження та розслаблення шлунково-кишечного тракту унеможливлюють довготривале вивільнення ліків у кишечнику, тому пацієнт не отримує повну дозу. Дослідники розробили невеликі носії препаратів, які можуть самостійно закріплюватися на слизовій оболонці кишечника та забезпечувати довготривале вивільнення ліків.

На офіційному сайті Університету Джона Гопкінса опублікували світлини цих мікропристроїв — окремо та на ватному тампоні, аби продемонструвати їхні малі розміри:  

Зображення, опубліковані Університетом Джона Гопкінса для демонстрації мікропристроїв.

 

Однак жодного зв’язку між мікропристроєм та процедурою ПЦР-тестування на COVID-19 немає. 

Також у дописі прикріплюють скриншот дослідження, у якому розглядаються способи доставки ліків напряму у мозок, оминаючи гематоенцефалічний бар’єр. Однак нічого спільного між цим дослідженням та ПЦР-тестами на новий коронавірус SARS-CoV-2 немає.

Технецій, про який згадують у дописі, використовують у медичній діагностиці, але в таких малих дозах, що він має шестигодинний період напіврозпаду та повністю виводиться з організму. Однак немає підстав стверджувати, немов його вводять під час ПЦР-тесту, коли ватним тампоном беруть зразки з дихальних шляхів людини.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний