КОНСПІРОЛОГІЯ: В США таємно розробили психоелектронну зброю для контролю людей | VoxUkraine

КОНСПІРОЛОГІЯ: В США таємно розробили психоелектронну зброю для контролю людей

26 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
488

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється відео, що нібито аналітичний центр штату Вашингтон випадково оприлюднив документи про психоелектронну зброю, яка впливає на людське тіло за допомогою електромагнітних ефектів.

Зображення, яке використовують у відео

 

Проте, усе це – неправда

Немає жодних підстав стверджувати, що існує психоелектронна зброя, яку таємно розробили в США.

Ресурс Media Bias / Fact Check (ним користуються незалежні фактчекери мережі IFCN) оцінює публікації видання INFOWARS, чиє відео-пояснення поширюють, як конспірологічне та псевдонаукове. Цей медіаресурс здебільшого поширює непідтверджені та псевдонаукові заяви.

У відео INFOWARS посилаються на статтю Boing Boing – видання не з високою якістю фактологічного викладу, – яка в свою чергу посилається на інший матеріал, фактологічність якого сумнівна. 

Ми не знайшли підтвердження, що Washington State Fusion Center – серед його завдань підтримка безпеки у штаті – справді оприлюднив підтвердження розробки психоелектронної зброї. 

Зображення, які подають як підтвердження документів, поширюють щонайменше з 2008 року. Для пошуку цих зображень ми використали інструмент зворотного пошуку TinEye. А от історію про начебто випадкове оприлюднення цих зображень почали розвивати у 2018 році.

Результати пошуку в TinEye

 

Наразі про можливість контролю розуму говорять у контексті етичності та потенційних технологій у розробці. Утім, про розроблені технології повідомлень немає.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний