КОНСПІРОЛОГІЯ: Вакцинованих людей переселять на цифрову модель Землі | VoxUkraine

КОНСПІРОЛОГІЯ: Вакцинованих людей переселять на цифрову модель Землі

17 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
484

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Користувачі мережі поширюють допис про те, що світ «розділять на дві Землі» — створять цифрову модель планети, на якій відокремлять усіх вакцинованих. Після щеплення, за словами авторки, люди теж стають «оцифрованими». 

Скриншот допису

 

Насправді ці конспірологічні твердження безпідставні. Вони грунтуються лише на неправильному трактуванні ініціативи Destination Earth (DestinE). Це розробка високоточної цифрової моделі Землі, яка дозволить моніторити та симулювати природну та людську діяльність. На ній можна буде тестувати різні екологічні сценарії — слідкувати за зміною клімату, станом океанів чи природних ресурсів, щоб запобігти катастрофам. На цифровій моделі можна буде передбачити стихійні явища, наприклад, урагани чи екстремальні погодні умови, і спланувати заходи з порятунку людей.

Спочатку DestinE буде обслуговувати тільки органи державної влади. Але поступово доступ надаватимуть науковим та промисловим установам, щоб стимулювати інновації та забезпечити можливість порівняння даних.

Саме про це йдеться у публікації на сайті Європейської комісії, на яку посилається авторка допису. І там взагалі не згадують про вакцинацію. І DestinE — це тільки цифрова модель, тобто інформація про Землю, записана у форматі коду. На неї неможливо переселити якусь групу людей — вакцинованих чи невакцинованих. 

До того ж робота над ініціативою Destination Earth почалася ще у листопаді 2019 року — до того, як ідентифікували новий коронавірус SARS-CoV-2.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний