КОНСПІРОЛОГІЯ: Відвернуті від сонця соняшники свідчать про застосування кліматичної зброї

КОНСПІРОЛОГІЯ: Відвернуті від сонця соняшники свідчать про застосування кліматичної зброї

29 Липня 2024
FacebookTwitterTelegram
371

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У соцмережах поширюють інформацію, нібито глобалісти використовують кліматичну зброю, щоби знищити врожай і викликати голод. У дописах йдеться, що доказом застосування такої зброї є те, що багато соняшників відвернуті від сонця, хоча вчені встановили, що капелюшок соняшника слідує за сонцем протягом усього дня.

Утім, це — конспірологічна теорія. Зрілі квітки соняшника зазвичай спрямовані на схід і не рухаються, а теза про використання кліматичної зброї не має доказів.

Скриншот допису 

Теза про те, що капелюшку соняшника притаманно розвертатися в напрямку сонця, і за це відповідає фітогормон росту ауксин, є правдивою. Утім, соняшники «тягнуться» до сонця тільки протягом перших фаз розвитку. З дозріванням голівки соняшника квітка стає занадто важкою, щоб рухатися, а стебло рослини стає жорстким і дерев’янистим. Зрілі квітки соняшника зазвичай спрямовані на схід до ранкового сонця і не рухаються. 

Тезу про використання кліматичної зброї можна віднести до теорії змови — вона не підкріплена жодними фактами. Теорія змови — це уявлення, що певна подія відбувається тому, що вона організована тіньовими могутніми силами, наприклад впливовими політичними або фінансовими групами. 

Дещо змінювати погоду штучно можливо, але немає «всесильної» кліматичної зброї, про яку йдеться у дописі. Інструментів впливу на Сонце не існує. Є засів хмар — спосіб штучно викликати дощ. Для посилення опадів у хмари вводять реагенти, наприклад, дими йодистого срібла. Програми засіву хмар існують, зокрема, в Китаї, США, ОАЕ, росії, Австралії, Саудівській Аравії, Південній Африці, Таїланді та Мексиці. Метод використовують переважно для запобігання посухам. Утім, засів хмар ненадійний та не дає гарантії дощу. За даними Всесвітньої метеорологічної організації, за оптимальних умов посів може збільшити кількість опадів з окремої хмари тільки на 20%. Для більшого впливу на погодні умови необхідні зовсім інші технологічні ресурси, ніж ті, що доступні державам зараз.

У коментарях до допису користувачі наголошують, що одним з наслідків використання кліматичної зброї є аномальна спека літа 2024 року. Насправді вона є результатом глобального потепління.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний