КОНСПІРОЛОГІЯ: Видаючи грошову допомогу, ООН заганяє людей в цифровий концтабір – Остап Стахів

КОНСПІРОЛОГІЯ: Видаючи грошову допомогу, ООН заганяє людей в цифровий концтабір – Остап Стахів

26 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
2057

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Блогер Остап Стахів стверджує, що:

  • Список міжнародних організацій, котрі надають грошову допомогу, ніде не оприлюднювали.
  • Грошову допомогу видають лише в доларах, а сума допомоги нічим не обґрунтована. Мовляв, ООН обрали «число звіра» —  6660 грн (три місячні виплати в сумі) або ж $60,06 (еквівалент місячної виплати в 2220 грн).

На думку Остапа Стахова, так людей заганяють у цифровий табір.

Проте ці твердження – безпідставні. 

Остап Стахів — активіст, блогер, лідер руху антивакцинаторів і, як він сам себе називає, «вільний журналіст». Стахів підозрюється у вчиненні дій, спрямованих на повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади. СБУ повідомила, що має докази, які вказують на можливе фінансування його діяльності представниками рф. У його висловлюваннях простежуються російські наративи: говорячи про дефіцит пального, високі ціни та загрозу голоду, Стахів жодним словом не згадує про першопричину — війну росії в Україні.

Список організацій, які надають грошову допомогу, опублікований на офіційних ресурсах

Грошову допомогу можна отримати від різних міжнародних організацій. Перелік доступний на офіційному державному ресурсі «єДопомога». Наприклад,  можна отримати грошову допомогу 2220 грн від ЮНІСЕФ, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Всесвітньої продовольчої програми ООН, Міжнародної організації з міграції. Крім установ ООН, грошову допомогу також надають Міжнародний Комітет Червоного хреста в Україні та Товариство Червоного Хреста України, БО «Людина в біді» та Норвезька рада у справах біженців.

Інформацію про грошову допомогу також можна знайти на сайтах банків, наприклад, «ПриватБанку» чи «Ощадбанку».

Грошова допомога надається в гривневому еквіваленті, а її сума аргументована

Щомісячна сума допомоги від ЮНІСЕФ та інших організацій ООН становить 2220 грн на кожного члена родини і виплачується на 3 місяці. Обсяг грошової допомоги, визначений ООН, визначали за прожитковим мінімумом, прогнозованим на квітень 2022 року. Сума допомоги за три місяці може становити від 6600 грн (на 1 особу) до 33 300 грн (на 5 членів сімʼї).

Станом на 1 серпня (дату публікації відео Стахіва), офіційний курс гривні щодо іноземних валют становив 36,5686. Тобто 2220 грн — це $60,7.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний