КОНСПІРОЛОГІЯ: Висадку людей на Місяць в 1969 році зафільмував у студії Стенлі Кубрик

КОНСПІРОЛОГІЯ: Висадку людей на Місяць в 1969 році зафільмував у студії Стенлі Кубрик

22 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
676

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють зображення зі знімального майданчика, де нібито режисер Стенлі Кубрик зафільмував висадку на Місяць. Так, автори дописів стверджують, що насправді люди на Місяці не були.

Скриншот допису, що поширюють у соцмережах

Однак, це – конспірологія.

Фейки про те, що режисер Стенлі Кубрик (Stanley Kubrick) брав участь у підробці відео з Місяця, з’явились ще у 2015 році. Тоді цей фейк спростували американські фактчекери зі Snopes.  

Фейк виник через те, що режисер Т. Патрік Мюррей (T. Patrick Murray) опублікував нібито інтерв’ю з Кубриком. Дата запису інтерв’ю різниться є версія про запис за три дні до смерті Кубрика – у березні 1999, інша версія говорить про травень 1999 року – це через два місяці після смерті режисера.Стверджують, що Патрік Мюррей був змушений підписати угоду про нерозголошення (NDA – Non-disclosure agreement) на 15 років, тому відео з’явилось лише у 2015-му році.  

Однак, у відео чоловік, який дає інтерв’ю, найімовірніше актор, який лише грає роль Кубрика. Прессекретар вдови Кубрика заявив, що сказане в інтерв’ю – брехня, а сам Мюррей не записував його з Кубриком.

На фото, яке поширюють у соцмережах, – кадр зі зйомок фільму американського режисера Марка Ковена «Подорож на Місяць 3D» («Magnificent Desolation: Walking on the Moon 3D»). 

Фото зі зйомок фільму в 2005 році

Приміщення та декорації, дуже подібні до зображених на світлині, є також у відео про зйомку фільму «Подорож на місяць 3D» (часовий проміжок із 15:28 до 18:00).

Кадр з відео про зйомки фільму

На відео видно рівну сіру поверхню, а також схили та плато споруди, схожі на декорації з фото в соцмережах. Зелений фон – це хромакей, техніка, за допомогою якої можна змінити фон, на якому відбуваються події у кадрі. 

Крім того, є низка фото з тренувань космонавтів, які часто використовують, як докази того, що усю висадку на Місяць нібито зняли на Землі. Однак подібні фото – це тренування команди «Аполлону-11». Під час підготовки до вильоту перших космонавтів на Місяць тренування відбувалися у приміщенні Космічного центру Ліндона Джонсона в Техасі та інших установ.

Фото з підготовки до польоту

Крім того, у 1967 році біля м. Флегстафф штату Аризона для тренування космонавтів було створено штучний ландшафт, наближений до умов Місяця.

 

Фото з тренувань

На світлині видно штучний кратер, створений за допомогою вибуху для імітації рельєфу Місяця для тренування космонавтів. Загалом на природоохоронній території Сіндер-Хіллз в американському штаті Аризона розташовано 143 кратери подібного походження.

Тренування на Сіндер-Хіллз

Попри дискусію, що досі триває навколо висадки американських космонавтів на Місяць, це реальна історична подія.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний