КОНСПІРОЛОГІЯ: Жести світових політиків свідчать про їхню належність до таємного уряду | VoxUkraine
Beta

КОНСПІРОЛОГІЯ: Жести світових політиків свідчать про їхню належність до таємного уряду

3 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
534

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють колаж зі світлинами політиків, серед яких російський президент Володимир Путін, опозиціонер Олексій Навальний, експрезиденти США Білл Клінтон та Барак Обама, Папа Римський Бенедикт VI та інші. За словами автора допису, жест, який вони всі демонструють, свідчить про їхню належність до так званого “таємного уряду”:

Зображення з допису.

 

Теорія “таємного уряду” (з англ. “deep state”) — одна з численних конспірологічних теорій, що передбачає існування певної групи людей, які таємно керують світом. Згідно з теорією, національні уряди чи інші організації не мають справжньої влади, тоді як усі світові події приховано контролює “таємний уряд”. Соціологічне дослідження 2020 року виявило, що понад 20% респондентів у 20 країнах вірять у цю теорію змови. 45-й президент США Дональд Трамп часто звинувачував “таємний уряд” у кампанії проти себе та покриванні порушень із боку своїх демократичних опонентів Барака Обами та Гілларі Клінтон, яких згадують у дописі.

Раніше ми вже спростовували подібний фейк про те, що деякі жести політиків видають їхню належність до товариства ілюмінатів.

На популярному серед прихильників конспірології сайті «Illuminati Rex» є стаття про жести, характерні сучасним ілюмінатам. Серед них жест “коза” — піднятий вгору кулак з розтисненими мізинцем та вказівним пальцем. Автори також називають його “рогами диявола”. Конспірологи розходяться в думках про те, що означає цей знак: зізнання у любові чи “гіпнотичну індукцію, яка програмує рабів”.

Прихильники теорій змов також приписують ілюмінатам такі жести як підняті пальці у вигляді латинської V, що означає перемогу (з англ. Victory), прикладання руки до серця та певні види рукостискань. Однак твердження про те, що будь-яким жестом політики підтверджують свою належність до таємної організації, існування якої ніколи не було доведено, безпідставне та ґрунтується винятково на теоріях змови

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний