КОНСПІРОЛОГІЯ: Знаменитості із синцем під лівим оком є учасниками ритуалу ілюмінатів | VoxUkraine

КОНСПІРОЛОГІЯ: Знаменитості із синцем під лівим оком є учасниками ритуалу ілюмінатів

20 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
4102

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що відомі люди, яких бачили з синцем під лівим оком, є учасниками таємного ритуалу ілюмінатів. Автор допису пише, що синець на лівому оці («чорному оці») є нібито наслідком цього ритуалу, учасники якого мають «пережити біль», щоб стати ще могутнішими. У публікаціях додають 15 фото відомих людей з синцями під лівим оком, що автори пояснюють ритуалом ілюмінатів.

Скриншот дописів, які поширюють у мережі

 

Однак наведена інформація про участь знаменитостей в ілюмінатському ритуалі є безпідставною та має ознаки конспірології 

Знаменитості, як і звичайні люди, найчастіше пошкоджували обличчя через випадкові травматичні події. Деякі синці пояснюються хірургічними операціями на обличчі, а подекуди це просто грим. Розташування синців саме під лівим оком – лише збіг. 

Автори поширюваного фейку також пишуть, що ці фото зроблені за “останні роки”, насправді ж, поширюють немало світлин, датованих до 2010-го року. 

Так, деякі прихильники теорії змови вірять, що світом керує товариство ілюмінатів, серед яких – світові лідери та знаменитості. Історично ілюмінати існували впродовж XVIII-XIX століть як опозиційна до секулярних еліт група вчених, проте досить швидко вони щезли як цілісний феномен. Немає жодних доказів, що вони продовжували існувати далі чи перетворилися на найвпливовішу групу людей на планеті. Любителі конспірології також вважають, що ілюмінати мають внутрішні ритуали й жести для порозуміння між собою, що ми спростовували тут і тут

Теорія змови про те, що світом керують ілюмінати, була вигадана жартома, за свідченнями самих її авторів. У 1960-х роках вони переймалися зростанням загрози обмеження свободи людини з боку соціальних норм чи державних інституцій, тому хотіли збільшити прагнення людей до боротьби й непокори, зокрема, через поширення конспірологічних ідей. Згодом все вийшло з-під контролю і теорія змови про існування товариства ілюмінатів стала популярною.

Так, Папа Франциск отримав синець під лівим оком, стукнувшись головою об переднє скло папомобілю під час візиту в Колумбію, відвідуючи 10 вересня 2017 року місто Картахена. Відео інциденту є в мережі. Як пояснив понтифік, він не помітив скло, коли вітався з дітьми.

Фото Папи Франциска з синцем у Ватикані після візиту у Колумбію, 13 вересня 2017 року

 

Друге поширюване фото Папи Франциска зроблене у той же день, коли трапився згаданий інцидент, під час масової меси у порту Картахени. Відео меси, де Папа у цьому зеленому вбранні, є на офіційному сайті Ватикану.

Папа Франциск у Колумбії, фото зроблене 10 вересня 2017 року

 

Співак Бой Джордж потрапив в об’єктиви з почервонінням навколо лівого ока на премії BRIT Awards 19 лютого 2014 року. Насправді ж це просто грим, що імітує синець. Як пояснив виконавець, через такий мейкап він хотів показував, що є «жертвою моди».

Бой Джордж у гримі на церемонії BRIT Awards, Лондон, 19 лютого 2014 року

 

Синець на лівому оці комічного актора Адама Сендлера фотографи помітили на церемонії People’s Choice Awards ще у 2011 році. Представники актора підтвердили New York Daily News, що синець він отримав під час гри в баскетбол. 

Адам Сендлер на церемонії People’s Choice Awards в Лос-Анджелесі 5 січня 2011 року

 

Підприємець Річард Бренсон запостив своє фото з синцем на обличчі в Instagram 26 серпня 2016 року. Під світлиною він розповів, що має тріщину на щоці та розірвані зв’язки й тому вимушений пити через соломинку. Мільярдер зазнав травм, у тому числі поранення лівої частини обличчя, в аварії під час катання на велосипеді. Фото Бренсона одразу після аварії опубліковані у його Twitter та ЗМІ – там видно, що в інциденті він травмував ту ж частину обличчя, яка й зображена у пості з соломинкою.

Річард Бренсон після велосипедної аварії, фото з Instagram (@richardbranson), опубліковане 26 серпня 2016 року 

 

Чоловік британської королеви Єлизавети II принц Філіп також з’являвся на публіці з синцем під лівим оком. Фото зроблене ще у 2004 році, коли принц відвідував нову електростанцію в Уельсі. Синець герцог отримав, коли послизнувся у ванній і потрапив великим пальцем руки у своє ліве око. 

Принц Філіп на екскурсії електростанцією Baglan в Уельсі, 28 жовтня 2004 року

 

Джорджа Буша сфотографували з подряпиною на лівій щоці у  2002 році, коли він вирушав у президентський тур зі штату Мериленд. Подряпини на щоці президента були спричинені тим, що він напередодні вильоту знепритомнів у Білому домі, коли подавився кренделем під час перегляду футбольного матчу і впав на підлогу, поранивши обличчя. 

Джордж Буш махає зі сходів Air Force One на авіабазі Ендрюс, штат Мериленд, 14 січня 2002 року

 

Сенатор США Джон МакКейн з’явився на засіданні з подряпиною над лівим оком та синцем 25 липня 2017 року. Менш ніж за два тижні до цього політику робили операцію, так над оком сенатора залишилися сліди хірургічного надрізу. 

Виступ сенатора після операції

 

Акторка Елізабет Герлі опублікувала світлину з синцем під лівим оком у своєму Instagram. Виконавиця однієї з головних ролей у серіалі «Члени королівської родини» (2015-2018) написала в описі до фото: «Королева з синцем. #TheRoyals 6 серія, сезон 3. Подивіться, якщо ви пропустили». 

Зліва – фото з Instagram Елізабет Герлі з макіяжем у вигляді синця, опубліковане 18 січня 2017 року; справа – скриншот 6 серії 3 сезону серіалу “Члени королівської родини”, у кадрі – акторка Елізабет Герлі зі гримом синця під лівим оком

 

Сенатор-демократ Джон Керрі з’явився у Білому домі у 2012 році з синцями одразу під двома очима. За повідомленням його представників, Керрі зламав ніс під час товариської гри у хокей, коли клюшка вдарила йому по обличчю. 

Джон Керрі із синцями під очима

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний