ФЕЙК: Коронавірус – штучний, а карантин – це глобальна спецоперація – Пламен Пасков | VoxUkraine

ФЕЙК: Коронавірус – штучний, а карантин – це глобальна спецоперація – Пламен Пасков

6 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
2566

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Пламен Пасков у своїх відео (тут і тут) розповідає про глобальну сплановану спецоперацію, штучний коронавірус та різні теорії змови. Спростовуємо основні неправдиві тези.

Теза 1. Коронавірус – це глобальна спецоперація, оскільки рішення про запровадження карантину оголосили одночасно – в п’ятницю, 13 березня, в Італії, Болгарії, Франції та Казахстані.

Рішення про введення карантину в Болгарії, справді, було оголошене 13 березня.

Проте, перші запобіжні заходи в Італії було запроваджено ще 30 січня, а загальнонаціональний карантин – 9 березня.

Про наміри запровадити карантин у Франції Макрон повідомив 16 березня, а карантин почався з обіду 17 березня.

Рішення про введення надзвичайної ситуації у зв’язку з коронавірусом в Казахстані було опубліковане 15 березня. А 13 березня в Казахстані було зафіксовано перші два випадки COVID-19.

Теза 2. Коронавірус хтось запустив, він створений в лабораторії і є біологічною зброєю.

На думку більшості вчених, а також ВООЗ, вірус виник внаслідок природної мутації і перейшов до людей від тварин. VoxCheck вже неодноразово спростовував фейки про штучне походження пандемії COVID-19.

Теза 3. Усі країни вводять карантин, бо так каже ВООЗ, а якщо не введуть – то ВООЗ їх покарає. 

 ВООЗ не змушує застосовувати карантинні заходи, а лише публікує рекомендації та критерії, на які можна орієнтуватися щодо того, чи вводити або продовжувати країнам певні обмеження. Рішення щодо жорсткості та характеру обмежувальних заходів — повна прерогатива урядів країн. 

Теза 4. Тести на коронавірус не можна вважати достовірними, оскільки вони можуть і на грип реагувати. 

ПЛР-тести виявляють наявність в організмі людини генетичного матеріалу нового коронавірусу та не реагують на грип. Детальніше про це ми писали тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний