Ласкаво просимо до СРСР

Ласкаво просимо до СРСР

Photo: ua.depositphotos.com / sashkakash
2 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
852

Прості росіяни,

Ось, що путін зробив особисто для кожного з вас

 1. Ви потрапили до підручників історії. Усі як один. Опір війні всередині Німеччини під час Другої світової війни вивчають лише вчені-історики. У підручниках описані агресія та військові злочини. Ви вже там. Ваші діти — теж. Навіть ті, що народилися лише вчора. Або народяться завтра.
 2. Ваш народ сумував за Радянським Союзом? Ласкаво просимо за «залізну завісу». Те, що починалося як санкції, вже стало повною ізоляцією. Росія — країна-ізгой на довгі роки. Ваш всенародно обраний президент перетворив традиційно нейтральні країни на активних учасників союзів. Швейцарія приєдналася до санкцій Євросоюзу. Монако накладає санкції на майно ваших багатіїв. Швеція та Фінляндія вступають до НАТО. І зовсім не від страху. Бояться сильних, а не Росії. Росію ігнорують та закривають кордони.
 3. Якщо ви примудритеся виїхати за кордон, швидше за все, вам не будуть раді. У жодній пристойній країні світу. Деякі шенгенські країни вже відмовилися видавати візи громадянам РФ. Повна відмова цілком можлива. Але вам це неактуально. По-перше, деякі країни вже закрили небо для вашої авіації, інші можуть зробити це будь-якої миті. По-друге, на поїздки потрібні гроші. Зараз десятки тисяч ваших співгромадян не можуть повернутися додому. Вони за кордоном, картки не працюють, літаки не літають. Чи допоможуть місцеві? Давайте чесно. Російських туристів не любили ніде. Вас терпіли, доки ви витрачали гроші. Так ось, їх буде менше.
 4. Ви будете гірше їсти. І річ зовсім не в тому, що імпортних продуктів не буде. Справа в тому, що санкції союзників України задушать економіку РФ. Економіка РФ помре не миттєво, а за кілька місяців. Ви встигнете оцінити. Черги в банкоматах, піковий курс долара більше 150 рублів, продукти, що подорожчали, черги в магазинах. Це тільки початок. Дорожчають і ліки. Багатьох імпортних просто не буде, тому дорожчатимуть і ваші.
 5. Розкішшю стає і гарна освіта. Уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова заявила, що російських студентів відраховують із європейських ВНЗ. Поки незрозуміло, чи це так. Але правда ж, дуже легко повірити? Вас не бажають бачити ніде. Це не зміниться швидко. Це на роки.
 6. Spotify, Netflix… Ви не зможете там нічого купити. Тому що Visa та MasterCard відкликають ліцензії у ваших банків. Деякі з вас вже не можуть оплатити підписки. Справа в тому, що банки, які випустили їхні картки, працювали з міжнародними сервісами через інші російські банки. Так ось, ті потрапили під санкції. Забудьте слова iHerb, Next, Asos, Amazon та багато інших. По-перше, картки. По-друге, доставка до Росії. Ви мріяли про СРСР. Радянській людині все це чуже.
 7. «Хочемо нагадати: гроші треба зберігати в рублях. У купі рублів їх ніхто не шукатиме». Це більше не жарт. Росію відключили від системи переказів SWIFT. Тобто валютна виручка не може зайти до країни. Найбільші транспортні компанії світу відмовляються працювати з вашою країною. Європа може відмовитися навіть від найсвятішого — ваших нафти та газу. Із вами ніхто не хоче співпрацювати. Собі на шкоду? Анітрохи, на Росію припадає всього 2% світового ВВП. Незабаром припадатиме набагато менше. Резерви вашого Центробанку заморожені за кордоном. Але на курс рубля все це може й не вплинути. У СРСР долар коштував менше одного карбованця. Але купити валюту ви не зможете, її просто не буде.
 8. Автоконцерни припиняють виробництво на своїх російських заводах та постачання у вашу країну. Ви не отримаєте технології, ви не отримаєте автомобілі. Audi, BMW, Mercedes-Benz, Volvo, інші провідні виробники просто не поставлятимуть свої машини до Росії. Громадяни СРСР отримували дозволи та стояли в черзі, щоб купити ВАЗ. У черзі доводилось стояти роками.
 9. Із імпортними товарами взагалі буде дуже погано. У СРСР джинси можна було купити у фарцувальників. Залежно від моделі джинси коштували 120-180 рублів. У пізньому СРСР джинси продавалися в офіційних магазинах. По 100 рублів. Гарною зарплатою в радянські часи вважалася будь-яка вища за 200 рублів. Так, у Росії шиють джинси. А чи зможуть шити й далі без імпорту? У СРСР так звану «фірму» возили переважно моряки. Багато країн світу вже закрили доступ до своїх портів російським суднам. Тобто контрабанда буде проблемою. Зрозуміло, що розберуться. Але якщо за джинси доведеться викласти пів зарплати, хто зможе придбати iPhone? Програму імпортозаміщення, яку ваша країна пропагує з 2014 року, не виконано. Трильйони рублів витратили, але відмовитися від постачання з-за кордону не виходить. Загалом ви їстимете гірше й менше. Додайте армію, що воює на ворожій території. Солдат треба годувати, бо вони помруть не від куль.
 10. Все буде Вконтакте. Нелюбов Росії та глобальних соціальних мереж взаємна. Facebook, TikTok та інші мережі блокують пропагандистські канали російських державних ЗМІ. Росія у відповідь обмежує трафік. Дедалі голосніше звучать пропозиції російських політиків взагалі заблокувати, наприклад, Facebook. Вас не хочуть чути. Та й не факт, що вам є що сказати.
 11. У фрілансерів — катастрофа. Багато іноземних компаній просто відмовляються працювати з росіянами. І пам’ятаєте про картки? Якщо ваша картка ще працює, то ваш банк ще не в списку санкцій. PayPal? Закінчився. Компанія заборонила виведення на карти російських банків.
 12. Російський великий спорт мертвий. Футбольні збірні та клуби не зможуть брати участь у змаганнях ФІФА та УЄФА. Та й без цього з вами мало хто хоче грати. Футбольні збірні Англії, Польщі, Швеції… Це неповний список тих, хто прямо заявив, що не гратиме зі збірною Росії. Навіщо вони так? А ви захотіли б грати зі збірною Німеччини у 1946 році?
 13. Прем’єри нових зарубіжних фільмів? Вдома. Через ВПН. Якщо вийде, то торенти. Слідом за компанією Walt Disney студія Warner Bros скасувала в Росії прокат «Бетмена». У зв’язку із ситуацією в Україні Sony Pictures також скасовує прем’єри фільмів у Росії. Топові студії просто не бажають показувати вам фільми. Вихід своїх фільмів у прокат у Росії зупинив і Paramount.

Ви хотіли повернути СРСР. Ви його повернули. Але в СРСР була хай і потворна, перекошена, але економіка. У Росії економіки вже немає. І не буде. Дайте відповідь на просте запитання: Росія напала на Україну, щоб що?

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний