МАНІПУЛЯЦІЯ: Інсайдерське відео, де Цукерберг визнав, що вакцина змінює ДНК | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Інсайдерське відео, де Цукерберг визнав, що вакцина змінює ДНК

27 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
1867

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому Марк Цукерберг нібито підтверджує, що вакцина від COVID-19 змінить ДНК людини.

Пояснюємо, що не так.

Вперше відео опублікували на сайті Project Veritas. Ресурс Media Bias / Fact Check (який користується оцінками незалежних фактчекерів мережі IFCN) оцінює видання ProjectVeritas як конспірологічне та псевдонаукове. Жодне з незалежних авторитетних видань про витік даних з таким відео не повідомляло. Немає і жодних доказів, що це відео справжнє.

РНК-вакцини жодним чином не взаємодіють з нашою ДНК (генетичним матеріалом). мРНК ніколи не потрапляє в ядро клітини, де міститься наша ДНК.

Для того, аби спровокувати імунну відповідь організму, до більшості вакцин додають ослаблені чи інактивовані збудники конкретного захворювання (наприклад, віруси). Натомість РНК-вакцини вчать клітини нашого тіла виробляти білок — або навіть частинку білка — який викликає імунну відповідь всередині організму. Ця імунна відповідь передбачає вироблення антитіл, що захищають нас від зараження у майбутньому. 

Детальніше принцип роботи РНК-вакцини ми описували тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний