МАНІПУЛЯЦІЯ: 40% жителів Німеччини погоджуються, що росія розпочала війну в Україні у відповідь на провокації НАТО

МАНІПУЛЯЦІЯ: 40% жителів Німеччини погоджуються, що росія розпочала війну в Україні у відповідь на провокації НАТО

29 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
351

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито 40% жителів Німеччини в опитуванні Cemas відповіли, що вважають, що росія розпочала війну в Україні у відповідь на провокації НАТО.

Утім, це — маніпуляція.  Повністю підтримують це твердження лише 19%.

У жовтні, під час опитування Cemas, на яке посилаються в публікаціях, жителям Німеччини пропонували висловити свою думку щодо твердження: «НАТО так довго провокувало росію, що та змушена була розпочати війну». Із цим твердженням повністю погодились 19% відсотків опитаних, 60% не погодились і ще 21% зазначили, що лише частково згодні з цим твердженням. 

Для порівняння, у квітні 12% німців повністю підтримували це твердження, 17% частково, і 71% не були згодні з тим, що росія розпочала війну в Україні у відповідь на провокації НАТО.

Щодо розподілу між регіонами Німеччини, то на Сході 33% повністю згодні з цим твердженням, а 26% — частково, на Заході країни —16% та 18% відповідно.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний