МАНІПУЛЯЦІЯ: 76,6% французів вважає, що необхідно зупинити поставки зброї в Україну

МАНІПУЛЯЦІЯ: 76,6% французів вважає, що необхідно зупинити поставки зброї в Україну

31 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
648

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито 76,6% французів вважає, що необхідно зупинити поставки зброї в Україну.

Утім, це  — маніпуляція. 

Ці результати отримали шляхом опитування користувачів твіттера під час трансляції передачі «Touche pas à mon poste!» («Не чіпайте мій телевізор!» — пер.). Відкрите голосування у соцмережах не відповідає нормам соціологічних досліджень.

Для того, щоб результати опитування можна було вважати такими, що представляють думку населення в цілому, має бути сформована вибірка респондентів за спеціальною процедурою. Результати голосування у соцмережі тривалістю не більше 20-ти хвилин не є репрезентативними. Взяти участь в опитуванні могли всі користувачі мережі із будь-якої країни світу. 

Натомість результати офіційних соціологічних досліджень показують, що французи в цілому підтримують поставки зброї Україні. Наприклад, Французький інститут громадської думки (Institut français d’opinion publique; IFOP) у жовтні 2022 року провів опитування серед дорослого населення Франції (вибірка — 1008 осіб) про ставлення до України. Репрезентативність вибірки забезпечувалася методом квоти (стать, вік, професія респондента), стратифікацією за регіонами та категоріями агломерації. Одним із запитань було таке: «Європейські країни також вирішили постачати зброю до України, щоб допомогти їй захиститися від російського вторгнення. Ви особисто схвалюєте чи не схвалюєте поставки зброї в Україну європейськими країнами?». 60% респондентів відповіли схвально.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний