МАНІПУЛЯЦІЯ: Адміністративний суд Ізміру заборонив використовувати ПЛР-тести для визначення COVID-19

МАНІПУЛЯЦІЯ: Адміністративний суд Ізміру заборонив використовувати ПЛР-тести для визначення COVID-19

30 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
181

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито адміністративний суд Ізміру, Туреччина, визнав ПЛР-тести для визначення наявності COVID-19 непридатними. Ця заява поширюється разом зі знімками екрана вироку суду турецькою мовою з цієї справи.

Скриншот допису

Утім, це — маніпуляція.

На початку листопада стало відомо, що студент медичного факультету Егейського університету виграв судовий процес проти вимог надання сертифікату вакцинації або негативного ПЛР-тесту для відвідування цього університету. Зафер Еге, адвокат позивача, повідомив про це у своєму обліковому записі в Twitter, оголосивши результати судового процесу.

Згідно з наказом уряду Туреччини від 20 серпня 2021 року, з 6 вересня 2021 року люди, які не пройшли вакцинацію, не завершили її або не хворіли на COVID-19, обов’язково мають надати негативний ПЛР-тест, зроблений не більше ніж за 48 годин до події через HES-код для відвідування масових заходів. Якщо людина не хворіла, не була вакцинована або не отримала негативний результат ПЛР-тесту, її не допустять до участі в заході. Ці обмеження стосуються всіх масових заходів, наприклад, концертів, кінотеатрів чи театрів. До переліку також належать навчальні заклади.

Негативний ПЛР-тест також вимагають від людей, які не пройшли повністю процес вакцинації або не перехворіли на COVID-19, для поїздок громадським транспортом, наприклад, міжміськими літаками, автобусами, поїздами. Правило не стосується міжміських поїздок особистим транспортом.

Рішення, яке приводять як доказ заборони ПЛР-тестів, скасовує лише вимогу пред’явлення результату ПЛР-тесту на вході в Егейський університет. ПЛР-тести не були визнані рішенням суду непридатними для визначення інфекції загалом.

Перед початком навчального року Міністерство внутрішніх справ Туреччини надіслало циркуляр про обов’язкове проходження ПЛР-тесту у 81 провінції. У ньому вказано, що тим, хто не був вакцинований або не хворів раніше, потрібно буде обов’язково проходити скринінг за допомогою ПЛР-тесту двічі на тиждень. Це стосується осіб, які зустрічатимуться зі студентами: викладацький склад, персонал їдальні, водії та гіди університетів. Загалом ПЛР-тест вимагають від осіб, які досягли повноліття.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний