Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюють фото начебто статті з газети 2015 року, де розповідають про створення коронавірусу в ході експерименту над летючими мишами. Посилаються на науковий портал Nature і наголошують, що цю статтю залишили без уваги.
Розбираємо ситуацію.
У 2015-му році на порталі Nature дійсно опублікували дослідження про потенціал коронавірусу SHC014-CoV, який був поширений серед популяції підковиків (тварини, схожі на кажанів) у Китаї. Дослідження розвиває думку загрози для людей, яку становить передача вірусів між видами.
У ході дослідження у лабораторії науковці створили химерний коронавірус. Для цього схрестили віруси SARS-CoV та SHC014-CoV. Химерний вірус виявився загрозливим для піддослідних мишей. Це дослідження наголошує на ризиках повторної появи вірусу типу SARS-CoV, який походив би від популяції кажанів.
Химерний вірус – це новий гібридний мікроорганізм, який створили, об’єднавши фрагменти двох та більше різних мікроорганізмів, при чому кожен або принаймні два фрагменти містять гени, необхідні для відтворення.
Оскільки дослідження частково проводили дослідники з уханської лабораторії, цю статтю часто використовують як основу до неперевірених теорій, що новий коронавірус, який викликає COVID-19, створили штучно. Тому, у березні 2020 року, на порталі додали коментар, що доказів штучного походження нового коронавірусу немає, і вчені вважають, що тварини є найбільш вірогідним джерелом нового коронавірусу.
Найбільш поширені неправдиві тези про штучне походження коронавірусу та планування пандемії ми вже спростовували тут і тут.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний