МАНІПУЛЯЦІЯ: Американська розвідка вивчає російську техніку, щоб використати технології для виготовлення власної зброї

МАНІПУЛЯЦІЯ: Американська розвідка вивчає російську техніку, щоб використати технології для виготовлення власної зброї

22 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
842

Перевірка фейків у рамках партнерства з Metа

У мережі поширюють інформацію, нібито Пентагон вивчає російську зброю, захоплену українськими військами, щоб використати російські технології для виготовленні власної зброї.

Утім, це маніпуляція: дослідження проводять, аби з’ясувати, які країни постачали росії деталі для виготовлення озброєння, та обмежити постачання технологій в росію.

Першоджерелом новини про вивчення російської зброї стала стаття The New York Times про роботу американських слідчих в Україні. Експерти Пентагона справді вивчають російську техніку, однак з іншою метою. За виробничими маркуваннями на деталях експерти з’ясували, які країни експортували росії важливі елементи для виготовлення озброєння. Виявилося, що компанії-постачальники є і в США, і в Європейському Союзі. Наприклад, складні російські системи озброєння та зв’язку створені на основі західних чипів.

Росія є важливим постачальником сировини, але у військовій промисловості використовує західні технології. Незважаючи на те, що росія роками накопичувала американське обладнання, санкції шкодять військовому потенціалу рф. США та інші країни ввели заборони на експорт, щоб припинити постачання передових технологій в росію. Це обмежує можливості росії виготовляти зброю для компенсації втрат під час війни.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний