МАНІПУЛЯЦІЯ: Американські фермери знищують худобу через посуху та антиросійські санкції

МАНІПУЛЯЦІЯ: Американські фермери знищують худобу через посуху та антиросійські санкції

31 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
705

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито згідно з опитуванням Американської федерації фермерських бюро, фермери у США знищують худобу через посуху та антиросійські санкції. Утім, це — маніпуляція. 

У США на території близько 64% земель справді зафіксовано посуху різного ступеня важкості. У липні 2022 року Американська федерація фермерських бюро провела опитування серед керівників та співробітників фермерських бюро штатів і округів, а також фермерів та власників ранчо в штатах для виявлення її впливу на діяльність ферм. 

Результати показали, що американські фермери зменшують поголів’я худоби за рахунок продажів частини стада чи отари. Про подібні зміни повідомили дві третини респондентів. Причиною вимушених продажів є нездатність утримати поточні обсяги стада через неякісне сіно та його малі обсяги. Жодної мови про знищення немає. 

Жоден із опитаних не відмітив антиросійські санкції як причину зменшення поголів’я. Загалом санкції проти російської сирої нафти впливають на ріст цін на пальне, оскільки таким чином зменшується обсяг нафти на світовому ринку. Це частково ускладнює фермерам пошук альтернативних точок закупівлі сіна та корму в інших регіонах, оскільки потрібно більше їздити, а отже — споживати пальне. Наприклад, у звіті зафіксовано, що збільшення транспортувального шляху сіна фіксують 70% фермерів. Однак дана проблема не є настільки критичною, щоб відностити її до окремих причин зменшення поголів’я.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний