МАНІПУЛЯЦІЯ: Ангела Меркель відмовилася вакцинуватися препаратом AstraZeneca | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Ангела Меркель відмовилася вакцинуватися препаратом AstraZeneca

10 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
737

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюється інформація про те, що канцлерка Німеччини Ангела Меркель відмовилася вакцинуватися від коронавірусу препаратом компанії AstraZeneca через публічну критику цієї розробки. 

Скриншот одного з подібних дописів

 

Це неправда. Цей фейк з’явився через неправильне цитування інтерв’ю Меркель для німецької газети Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) від 24 лютого. У ньому канцлерка говорить: “Мені 66 років і я не належу до групи, рекомендованої для AstraZeneca”. 

На сайті Уряду Німеччини йдеться, що вакцину AstraZeneca можуть отримати лише пріоритетні групи населення віком від 18 до 64 років. Тому на 2 роки старша за рекомендований вік Ангела Меркель не належить до цієї групи. 

Канцлерка не заявляла, що відмовляється вакцинуватися через недовіру до якості вакцини. Навпаки, на сайті Федерального уряду йдеться, що AstraZeneca — безпечна та високоефективна вакцина, затверджена для використання в Європейському Союзі. 

Раніше в Інституті Роберта Коха (комітеті німецького агентства з контролю захворювань) пояснювали, що поки недостатньо даних, щоб визначити, наскільки ця вакцина ефективна для людей віком старше 65 років. Тому в Інституті рекомендували застосовувати препарат лише людям віком від 18 до 64 років.

У ВООЗ заявляли, що рекомендують використовувати вакцину AstraZeneca для всіх вікових груп попри те, що дані про ефективність препарату для літніх людей поки обмежені.

Уже на початку березня, після інтерв’ю Меркель та дописів про її начебто “відмову” вакцинуватися, в Німеччині затвердили AstraZeneca для людей віком старше 65 років. Ангела Меркель заявила, що нові дослідження довели ефективність препарату для всіх вікових груп.

В Уряді Британії також повідомили, що Oxford-AstraZeneca суттєво знижує тяжкість перебігу COVID-19 у людей старшого віку.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний