МАНІПУЛЯЦІЯ: Армія Ізраїлю завдала удару по багатоповерхівці у Секторі Гази – відео

МАНІПУЛЯЦІЯ: Армія Ізраїлю завдала удару по багатоповерхівці у Секторі Гази – відео

25 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
403

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео руйнування багатоповерхівки та заявляють, нібито армія Ізраїля 7 жовтня 2023 року випустила ракету по цьому будинку в Секторі Гази.

Це — маніпуляція. Війська Ізраїлю справді зруйнували цю будівлю, однак у 2021 році, а не 2023.

Скриншот публікації

Зворотний пошук у Google Images показав, що відео руйнування будинку поширювали ще 12 травня 2021 року. Тоді ізраїльська армія справді зруйнувала 14-поверхову вежу Аль Шорук у Секторі Гази. У будівлі розміщувалися зокрема офіси провідних світових медіа The Associated Press та Al Jazeera. 

У травні 2021 року відбулась ескалація конфлікту між Ізраїлем та Палестиною. Ізраїльські військові винищувачі бомбили об’єкти, які належать палестинським збройним угрупуванням, а також будівлі поліції та житлові квартали. Сектор Гази відповідав масованими ракетними атаками та випустив близько 1,5 тисячі ракет по Ізраїлю. 

7 жовтня 2023 року палестинські бойовики ХАМАС напали на Ізраїль та почали масований обстріл міст. Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу назвав це «чорним днем» для країни та оголосив війну ХАМАСу. На тлі цих подій мережею почали поширюватися різні фейки, у яких зокрема використовують старі відео та зображення.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний