МАНІПУЛЯЦІЯ: AstraZeneca зняла із себе відповідальність за безпечність вакцини від коронавірусу | VoxUkraine
Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: AstraZeneca зняла із себе відповідальність за безпечність вакцини від коронавірусу

7 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram
802

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У цьому відео болгарський політик Пламен Пасков запевняє, що шведсько-британська фармацевтична компанія AstraZeneca відмовляється брати на себе відповідальність за будь-які побічні дії розробленої нею вакцини від коронавірусу. За його словами, компанія знає, що застосування вакцини точно матиме негативні наслідки, тож відмовляється від юридичної відповідальності. А у заголовку відео авторка наголошує, що «вакцина небезпечна». 

Загалом у відео обговорюють російську вакцину від нового коронавірусу, безпечність та дієвість якої дійсно ставлять під сумнів як міжнародні, так і російські експерти; а деякі країни та організації вже виразили недовіру до неналежно апробованого препарату. У відео говорять, що, мовляв, тепер AstraZeneca об’єднує зусилля із російськими розробниками вакцин. 

Насправді це не так: російська компанія «Р-Фарм» стане партнером у виробництві вакцин AstraZeneca, а не її розробці. Тобто якщо вакцина компанії AstraZeneca після усіх етапів клінічних випробувань виявиться ефективною, «Р-Фарм» візьме на себе частину виробництва для поставок в Росію та ще низку країн. 

Щодо відмови AstraZeneca від відповідальності за побічні ефекти, які спричинятиме вакцина, то тут Пламен Пасков вдається до маніпуляцій. Дійсно, у більшості країн AstraZeneca буде звільнена від вимог щодо відповідальності за вакцину. Це означає, що компанія не сплачуватиме відшкодування збитків у разі появи у пацієнтів побічних ефектів — це зобов’язання бере на себе держава, яка підписує угоду із AstraZeneca. 

Проте це не означає, що компанія відмовляється від відповідальності, бо знає, що її продукт небезпечний. Наразі все ще тривають клінічні випробування вакцини від AstraZeneca, після яких можна буде робити висновки про безпечність препарату. Утім перші етапи випробувань дали позитивні результати. А звільнення від юридичної відповідальності за появу у пацієнтів побічних ефектів компанія просить через те, що в надзвичайних умовах — пандемії вірусу, для зупинення якого необхідна вакцина — вони не можуть брати відповідальність за те, чи не з’являться побічні ефекти через, наприклад, 4 роки. Адже наразі просто невідомо, чи може бути такий ефект. 

Окрім цього, Пламен Пасков говорить, що для виробництва сучасних вакцин застосовуються нанотехнології та комп’ютерно-інженерні технології, аби імплементувати «наночипи із нанопрограмуванням». Мовляв, їх не можуть визначити національні регулятори, які перевіряють вакцини. Однак Пламен Пасков не наводить ніяких доказів на підтвердження цієї думки. І сьогодні немає жодних фактів, які б доводили цю конспірологічну теорію. 

У відео також побіжно згадують неправдиві чи безпідставні твердження, які ми спростовували раніше. Наприклад, що вакцини мають стерилізуючий ефект, а вакцинація буде примусовою.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний