МАНІПУЛЯЦІЯ: Азовець заявив, що контрнаступ сильно розпіарили, а росія ніколи не програвала у війнах

МАНІПУЛЯЦІЯ: Азовець заявив, що контрнаступ сильно розпіарили, а росія ніколи не програвала у війнах

13 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
428

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють уривок інтерв’ю начальника штабу бригади «Азов» Богдана «Тавра» Кротевича, де він говорить, що контрнаступ дуже розпіарили, а тепер усі нібито дивуються чому ми досі не перемогли. Також у відео він нібито говорить, що Україна воює проти держави, яка ніколи не програвала. 

Уривок відео вирваний з контексту. Кротевич справді згадав про сильний піар українського контрнаступу в контексті прогнозування завершення війни. Проте в цьому ж інтерв’ю він не називав росію «непереможною». Натомість він сказав, що росія досі не була знищена. Також азовець заявив, що немає такого сценарію, де Україна програє. 

Скриншот допису 

Уривок взято з відео ютуб-каналу «РОЗМОВА», якому Богдан Кротевич дав інтерв’ю. Даний уривок вирвали з контексту. Кротевич справді сказав, що контрнаступ «розпіарили» так, нібито ми маємо швидко перемогти. Проте вказав він про це не в контексті нібито невдалого українського наступу, як про це пише російська пропаганда. Тавр згадав про це, пояснюючи, що ніхто не може спрогнозувати кінець війни. Також в інтерв’ю він вказав, що немає такого сценарію, де Україна програє.   

У відео Кротевич не каже, що Україна воює проти держави, яку ще не «перемагали». В інтерв’ю він вказує, що ми боремося з країною, яку не «знищували». Справді, росію не знищували, але війни вона програвала. До прикладу, Кримська війна (1853-1856 рр.), російсько-японська війна (1904-1905 рр.), Афганська війна (1979-1989 рр.) та Перша чеченська війна (1994-1996 рр.) росією були програні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний