МАНІПУЛЯЦІЯ: Байден визнав, що захворів на рак

МАНІПУЛЯЦІЯ: Байден визнав, що захворів на рак

28 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
585

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео з президентом США Джо Байденом, де він говорить, що нібито захворів на рак.

Проте цитату Байдена вирвали з контексту. Байден дійсно хворів на рак у минулому, проте наразі він не має онкологічних захворювань

Джо Байден зробив цю заяву 20 липня 2022 року. Він сказав, що в нього та багатьох його співвітчизників розвинувся рак через забруднення навколишнього середовища у штаті Делавер.

Президентські адміністрації США періодично оприлюднюють результати медичних оглядів очільників держави. Востаннє довідку про стан здоров’я президента США публікували в листопаді 2021 року. У звіті вказали, що у Байдена було кілька немеланомних ракових пухлин (ракові пухлини, які виникають у верхніх шарах шкіри; найчастіше пухлини розвиваються на ділянках шкіри, які регулярно піддаються впливу сонця, тобто на обличчі, вухах, руках, плечах, верхній частині грудей і спині), проте ці пухлини видалили до його президентства. Наразі у президента немає ознак онкологічних захворювань.

20 липня Ендрю Бейтс, заступник прессекретаря Білого дому, підтвердив у своєму твітер-акаунті, що Байден казав саме про свої попередні вилікувані захворювання.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний