МАНІПУЛЯЦІЯ: Байден заявив, що продав багато державних таємниць

МАНІПУЛЯЦІЯ: Байден заявив, що продав багато державних таємниць

31 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
211

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють уривок із зустрічі Президента США та Прем’єр-міністра Індії. У відео Байден зізнається, що продав багато державних таємниць та важливих речей. Російські джерела коментують, що Байдену стало «зовсім погано», а індійський прем’єр-міністр «мало не впав зі стільця» після такої заяви.

Проте це — маніпуляція.  У повній версії відео зрозуміло, що Байден жартує, а не говорить серйозно.

Скриншот допису

Зустріч лідерів Індії та США з представниками технологічних компаній відбулася 23 червня 2023 року. У повній версії промови зрозуміло, що Байден жартує про продаж державних таємниць. «Гаразд. Я просто подякував, у будь-якому разі, я почав без вас, і я продав багато державних таємниць і багато дуже важливих речей, якими ми ділилися. Жарти вбік: ми об’єднуємося, щоб розробити нові технології, які змінять життя людей у всьому світі.І разом ми залучаємо приватних і державних партнерів, щоб зробити це можливим, включно із запуском нової програми між Індією та Америкою — американськими астронавтами, індійськими астронавтами, підприємцями, науковцями, студентами», — так Президент США розпочав промову. Як стверджують незалежні фактчекери з dpa, слова Байдена «я почав без вас» були адресовані журналістам, які запізнилися на зустріч.

Уже не вперше критики Байдена використовують фейки та маніпуляції для його висміювання. Наприклад, раніше ми спростовували фейк, ніби Байден заснув під час зустрічі з Президентом Ізраїлю.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний