МАНІПУЛЯЦІЯ: Барак Обама заявив, що прискорює підготовку сил ІДІЛ

МАНІПУЛЯЦІЯ: Барак Обама заявив, що прискорює підготовку сил ІДІЛ

31 Березня 2024
FacebookTwitterTelegram
98

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео виступу колишнього президента США Барака Обами, який говорить: «Отже, завдяки додатковим крокам, які я доручив минулого місяця, ми прискорюємо підготовку сил ІДІЛ» («So, with the additional steps I ordered last month, we’re speeding up training of ISIL»).

Це маніпуляція. Уся промова Барака Обами була присвячена боротьбі з ІДІЛ. В уривку, який поширили, він обмовився. Тодішній президент мав на увазі підготовку сил Іраку, які будуть боротись з ІДІЛ. 

Скриншот допису

За уривком з цитати ми знайшли стенограму виступу Барака Обами, який відбувся 6 липня 2015 року у Пентагоні. Президент США говорив, що метою Вашингтона є остаточне знищення терористичного руху ІДІЛ. Він стверджував, що Америка використає всі наявні методи для боротьби з угрупуванням, включно з військовим, розвідувальним, дипломатичним, економічним тощо.  

«Ісламська держава» (ІДІЛ) — терористичний рух, створений із залишків Аль-Каїди в Іраку у червні 2013 року, що заперечує право на існування людей інших вірувань та переконань. Члени ІДІЛ здійснили серію терактів у кількох європейських країнах, серед них — Франція, Німеччина, Австрія. Кінцевою метою прихильників руху є створення однієї мусульманської держави (халіфату) у всьому світі. 

Тогочасний очільник Білого дому розповів, що в коаліції з близько 60 країнами США завдали численних ударів по базах терористів, скупченнях техніки, нафтобазах та ліквідували тисячі бійців ІДІЛ, зокрема старших командирів угрупування. Також він вказав, що Вашингтон продовжує перешкоджати незаконному фінансуванню терористів ІДІЛ по всьому світу.

У 2015 році вплив угрупування поширювався на значну частину території Іраку та Сирії. Тож 6 липня Обама заявив, що США також продовжують навчати та збільшують підтримку місцевих сил, які борються з ІДІЛ на землі. «Отже, завдяки додатковим крокам, які я доручив минулого місяця, ми прискорюємо навчання сил ІДІЛ, включаючи добровольців із сунітських племен у провінції Анбар. З’являється все більше сунітських добровольців.  Деякі з них вже проходять підготовку, і вони можуть стати новою силою проти ІДІЛ», — повідомив Президент США. Очевидно, що у цьому випадку він обмовився та мав на увазі сили Іраку. Адже далі Обама продовжив тезу, що ці сили мають боротись з ІДІЛ. Помилку також виправили й у стенограмі виступу, що була опублікована того ж дня.

Скриншот стенограми виступу Барака Обами 6 липня 2015 року

Увесь виступ президента США був присвячений боротьбі з ІДІЛ, тож немає підстав стверджувати, що американські посадовці навчали терористів.

Російські пропагандисти поширюють подібні фейки, щоб пов’язати теракт 22 березня у московській області, відповідальність за який взяла ІДІЛ, із США. Мовляв, якщо підготовкою терористів ІДІЛ займався Вашингтон, то він також причетний до атаки. Однак ІДІЛ неодноразово вчиняв теракти в США та країнах ЄС, немає жодних доказів, що США створили чи тренували це угрупування. Як повідомив Колін П. Кларк, аналітик з питань боротьби з тероризмом у Soufan Group, прибічники ІДІЛ атакували росію, оскільки звинувачують кремль у вбивстві мусульман в Афганістані, Чечні та Сирії. 

«ІДІЛ — це спільний терористичний ворог, якого потрібно перемогти всюди»,сказала прессекретарка Білого дому Карін Жан-П’єр одразу після новини про вчинення теракту. Також у США заявили, що мають розвіддані, які підтверджують відповідальність ІДІЛ за інцидент 22 березня. Ба більше, напередодні теракту американські посадовці попередили москву про заплановану атаку.  

Також радник Білого Дому з питань комунікацій у сфері нацбезпеки Джон Кірбі заявив, що Україна не має жодного стосунку до подій у «Крокус Сіті Холлі». «Це іще одна кремлівська пропаганда. Вони роблять усе можливе, щоб пов’язати це зі своїми діями в Україні, щоб нашкребти якесь виправдання тривалого насильства та знущань, які вони чинять проти українського народу вже понад два роки», сказав Кірбі. Також про те, що Україна не причетна до теракту, повідомляли прессекретарка Білого дому Карін Жан-П’єр та віцепрезидентка США Камала Харріс.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний