МАНІПУЛЯЦІЯ: Без ковід-паспорта в Швеції й Данії заборонять бачити рідних і ходити в магазин | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Без ковід-паспорта в Швеції й Данії заборонять бачити рідних і ходити в магазин

25 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
690

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У цьому відео Сергій Гула поширює інформацію про «ковід-паспорти» в Швеції та Данії. На думку блогера, громадяни цих країн не зможуть працювати, ходити в магазин чи бачитись з родичами без наявності «ковідного паспорту».

Пояснюємо, що не відповідає дійсності.

Данія та Швеція дійсно повідомили про наміри створити цифрові «ковід-паспорти». Проте жоден з представників країн не стверджував, що без «ковід-паспорту» громадяни не зможуть зустрічатися з родичами, мати доступ до магазинів та інших об’єктів інфраструктури.

3 лютого в. о. міністра фінансів Данії сказав, що уряд розробляє «ковід-паспорт» для подорожей за кордон, у тому числі ділових подорожей. При цьому, уряд пізніше вирішить, чи варто використовувати документ в інших випадках, окрім закордонних поїздок.

4 лютого про наміри створити «ковід-паспорти» повідомила Швеція. Згідно зі словами міністерки охорони здоров’я Швеції, сертифікати про вакцинацію можуть знадобитись при в’їзді в іншу країну та для участі в спортивних, культурних заходах. У себе на Facebook міністерка писала: «Можливо, цифрові сертифікати такі ж довгоочікувані, майже такі ж довгоочікувані, як і сама вакцинація. Цифровий доказ того, що у вас є ці щеплення. Цей сертифікат означає можливість виїхати за кордон, у відпустку чи побачитись з улюбленим родичем». Однак, про заборону бачитися з родичами у разі відсутності сертифікату не зазначено. 

Вимога мати щеплення для в’їзду в іншу країну не є новим явищем. Деякі країни можуть вимагати або рекомендувати мати щеплення від жовтої гарячки, якщо турист подорожує регіоном, де це захворювання є поширеним. Інший приклад – для отримання імміграціної візи США необхідно мати перелік щеплень або мати поважні причини, чому людині не можна робити вказані щеплення.

Наголошуємо, що «ковід-паспорти» ще не створені. Данія та Швеція збираються їх запровадити влітку 2021 року. Точна форма документа, його можливості та обмеження будуть відомі пізніше.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний