МАНІПУЛЯЦІЯ: Білл Гейтс назвав український уряд «одним із найгірших у світі, корумпованим, контрольованим кількома олігархами, на нещастя українського народу»

МАНІПУЛЯЦІЯ: Білл Гейтс назвав український уряд «одним із найгірших у світі, корумпованим, контрольованим кількома олігархами, на нещастя українського народу»

31 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
844

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Білл Гейтс назвав український уряд «одним із найгірших у світі, корумпованим, контрольованим кількома олігархами, на нещастя українського народу».

Утім, це — маніпуляція. Поширювана цитата вирвана з контексту.

23 січня 2023 року Білл Гейтс дав інтерв’ю виконавчому директору Інституту Лоуі доктору Майклу Фуллілаву. Розмова фокусувалась на темах сфери охорони здоров’я, готовності до пандемії, продовольчої безпеки та зміни клімату. У контексті пошуку нових способів комунікації проблем на глобальному рівні інтерв’юер запитав Гейтса, що він думає про президента України Володимира Зеленського. Питання зокрема стосувалося його здатності вести країну в умовах війни та доносити інформацію про поточні проблеми до світу. 

Повна відповідь Гейтса звучала так: «Дуже вражає те, що він зміг об’єднати країну у відповідь, знаєте, люди не очікували, що Україні вдасться уникнути захоплення Росією. Таким чином, Росія виявилася набагато слабшою і менш розумною, ніж очікувалося, а Україна виявилася набагато сильнішою. Довоєнний, ви знаєте, український уряд є одним із найгірших у світі, ви знаєте, корумпований, контрольований кількома багатими людьми, це справжнє нещастя для українського народу. Україна має кращі сільськогосподарські угіддя, ніж Сполучені Штати, я маю на увазі, що це хлібний кошик Європи, це неймовірне місце, тому, сподіваюся, після війни, коли вона буде відбудована, вона спочатку досягне рівня Східної Європи, а потім і європейського рівня. Отже, ця країна багатообіцяюча, однак зараз вона руйнується, і ніхто не знає, як довго триватиме ця війна».

Білл Гейтс відмітив, що його вразило те, як Зеленський зміг згуртувати країну у відповідь на зовнішню загрозу. Ніхто не очікував, що Україна зможе успішно протистояти російській агресії, оскільки довоєнний уряд (або довоєнна влада, залежно від того, як перекладати з англійської «government») України був «одним з найгірших у світі, корумпованим, контрольованим кількома олігархами». Тобто йшлося про минуле, а не теперішнє. Також Білл Гейтс відмічає наявність в України потенціалу досягнути рівня спершу східноєвропейських, а згодом — західноєвропейських країн після завершення війни та відбудови країни.

Гейтс не уточнює, що він має на увазі під довоєнним періодом — період до повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року або російсько-українську війну загалом, яка почалася ще 20 лютого 2014 року з військової операції рф у Криму. Фактично довоєнним урядом України був другий уряд Миколи Азарова, затверджений указами Віктора Януковича у 2012 році.  

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний