МАНІПУЛЯЦІЯ: Більшість одеситів виступають за переговори з росією

МАНІПУЛЯЦІЯ: Більшість одеситів виступають за переговори з росією

22 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
192

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Кремлівські телеграм-канали поширюють відео опитування серед одеситів, які відповідають на запитання «На вашу думку, як зупинити війну в Україні?». Більшість з опитаних начебто виступають за мирні переговори між Україною та росією. Також росіяни у своїх дописах вкотре нагадують, нібито Одеса це російське місто, яке ще й постійно обстрілюють.

Такі опитування є маніпулятивними та нерепрезентативними, адже показують думку лише декількох перехожих.

Скриншот публікації

Титри на відео допомогли знайти першоджерело. Уперше відео з’явилося на сторінці @news.ua_2024 у тіктоці. На акаунті системно публікують бліцопитування на різні теми, які проводять у громадських місцях в Одесі.

Проте їх не можна вважати репрезентативними, вони охоплюють думку лише 11 вибіркових перехожих. Авторка відео також могла змонтувати відео на свій манір, а не так, як насправді відповіли люди. 

У звіті американської дослідницької організації Gallup зазначають, що 60% опитаних українців хочуть, щоб Україна продовжувала боротьбу до перемоги. Опитування проводили влітку 2023 року на підконтрольних Україні територіях. Лише 31% з усіх опитаних виступають за припинення війни шляхом мирних переговорів із рф. Проте на Півдні ця позначка вище, переговори підтримує 41% опитаних.

Українське опитування проводили до Дня Незалежності 2023 року на територіях, які Україна контролювала на той момент. В опитуванні взяло участь 2019 респондентів старше 18 років. Зокрема у них запитали, що має зробити керівництво України, якщо росія посилить ракетні обстріли, які призведуть до збільшення кількості жертв цивільного населення. І лише 23% респондентів у такому випадку виступають за переговори з рф. Водночас на Півдні серед опитаних за переговори виступило 38,5% у випадку, якщо росія посилить обстріли України, а на Сході — 31,9%.

Окрім цього, росіяни продовжують просувати наратив про Одесу як «історично російське місто». Зокрема росіяни вважають його російським через імператрицю Катерину II, яка нібито його заснувала. Насправді ж Катерина II лише погодила його перейменування у 1795 році, а перша згадка про місто була ще в 1415 році. Тоді Одеса мала назву Хаджибей. 

Від початку широкомасштабного вторгнення саме росія обстрілює Одесу та знищує пам’ятки архітектури. Зокрема, в ніч на 23 липня 2023 року росія випустила по Одесі 19 ракет, внаслідок чого були зруйновані пам’ятки в історичному центрі міста, який належить до культурної спадщини ЮНЕСКО. 

У вересні 2022 року Президент України ввів у дію рішення РНБО про неможливість проведення переговорів із володимиром путіним. За словами Володимира Зеленського, переговори з росією можливі лише тоді, коли вона виведе свої війська з України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний