МАНІПУЛЯЦІЯ: Більшість українців не вірять у Зеленського та План перемоги — опитування

МАНІПУЛЯЦІЯ: Більшість українців не вірять у Зеленського та План перемоги — опитування

30 Вересня 2024
FacebookTwitterTelegram
226

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали, посилаючись на уривок з відео медіа «Говорить Великий Львів», поширюють інформацію, нібито більшість українці не вірять Зеленському та у План перемоги, який він презентував. 

Однак це маніпуляція. Опитані четверо людей не репрезентують думку більшості українців. У червні 2024 року довіра до Зеленського у суспільстві перевищувала 50%. Натомість немає соцопитувань щодо ставлення до Плану президента України, оскільки наразі не оприлюднені усі його пункти. 

Скриншот допису

Ми знайшли повне відео медіа «Говорить Великий Львів», у якому журналістка питає: «Чи вірите ви в те, що План перемоги Зеленського спрацює?» У ролику вона опитала чотирьох перехожих, натомість в уривку, який поширили росіяни, показали частину, де відповідали лише двоє людей. Обоє були критично налаштованими щодо Зеленського та його плану. 

Натомість двоє інших опитуваних ніяк не коментували своє ставлення до президента України. Чоловік зазначив, що нині прогнозувати, як закінчиться війна складно, адже є кілька факторів, які можуть вплинути на це. Однак дії росії та Заходу залишаються непередбачуваними. Також він також згадав про Курську операцію та вказав, що це є успіхом для України, але, звісно, цю частину росіяни вирізали. Ще одна жінка заявила, що перемогою для України буде повернення усіх окупованих територій. Вона висловила сумнів, чи включає план Зеленського цей пункт.

Водночас відповіді чотирьох людей в етері регіонального каналу не можна вважати думкою більшості українців. Згідно з останнім загальноукраїнським (окрім тимчасово окупованих територій та територій, де тривають бойові дії) соцопитуванням, проведеним з 6 по 12 червня 2024 року соціологічною службою Центру Разумкова, 54% респондентів висловлювали довіру Володимиру Зеленському, а президенту як соціальному інституту довіряли 50% опитаних. Наразі немає соцопитувань щодо ставлення українців до Плану перемоги Зеленського. Оскільки станом на 20 вересня, дату публікації опитування  «Говорить Великий Львів», у публічному доступі не було тексту цього плану.

Вперше Володимир Зеленський заявив про План перемоги у серпні 2024 року. Тоді він вказав, що підготував кілька пунктів, чотири з яких — основні, а один стосується післявоєнного періоду. Видання The Times, яке ознайомилось із планом, вказало, що ключовими пунктами документа є:

  • надання Україні гарантій безпеки, подібних до 5 статті статуту НАТО, але про вступ до блоку не згадується;
  • продовження Курської операції, аби забезпечити в такий спосіб територіальну «розмінну монету»;
  • прохання про «конкретне» сучасне озброєння;
  • забезпечення міжнародною фінансовою допомогою.

Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк озвучив схожі тези: план включатиме військову допомогу Україні, економічні кроки, дипломатичний тиск на агресора і «політичний примус росії»

За його словами, у рамках документа Україна структурує список необхідної зброї та техніки, необхідної для здобуття перемоги. У галузі економіки план передбачає стимулювання та нарощування інвестицій у військове виробництво на території України, а також аудит санкцій, які працюють проти агресора. Дипломатичний тиск передбачатиме зміцнення відносини з країнами Глобального Півдня, з якими росія веде торгівлю. А суть «політичного примусу» полягає у тому, що Україна матиме право бути членом будь-якого альянсу, без врахування вимог «якихось третіх країн»

Водночас Зеленський наголосив, що План перемоги не передбачає  переговори з рф. «Мова не йде про переговори з РФ. Це місток до дипломатичного виходу, щоб зупинити війну. Лише за допомогою сильної позиції, яку ми можемо просувати, ми зможемо підштовхнути Путіна до зупинення війни, дипломатичним шляхом», повідомив він.

Оригінальний текст плану досі не розголошували публічно. Вперше Президент України презентував детальний план адміністрації Джо Байдена 26 вересня 2024 року. За повідомленням Білого Дому, президенти обговорили військові, політичні та економічні аспекти Плану перемоги України. Сторони домовились спільно провести консультації у своїх командах для планування наступних кроків. Також Зеленський презентував План віцепрезидентці США Камалі Гарріс, двопартійним делегаціям із Палати представників та Сенату США.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний