МАНІПУЛЯЦІЯ: Біженці з України спровокували у Польщі рекордний спалах ВІЛ

МАНІПУЛЯЦІЯ: Біженці з України спровокували у Польщі рекордний спалах ВІЛ

22 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
682

Перевірка фейків у партнерстві з Meta

У мережі поширюється інформація, нібито українські біженці спричинили спалах інфікування ВІЛ у Польщі. У публікаціях посилаються на заяву журналістки польського порталу «Wirtualna Polska» Катажини Прус. Статтю опублікували на сайті «abcZdrowie»

Це — маніпуляція: у Польщі фіксують більше випадків зараження на ВІЛ, адже проводять більше тестів.

Насправді на сайті «abcZdrowie» не вказано, що зараз кількість випадків інфікування ВІЛ у Польщі зросла порівняно з 2021 роком тільки через українських біженців. Йоанна Зайковська, професорка Університетської клінічної лікарні в Білостоці, зазначає, що головною причиною того, що у Польші фіксували менше випадків зараження на ВІЛ, було те, що під час пандемії робили менше тестів. Пацієнти самі не зверталися по допомогу, а багато пунктів були закриті. Також професорка пояснила, що зростання статистики захворюваності не означає, що люди почали більше хворіти. Багато хто міг захворіти раніше, але через пандемію діагноз встановили лише нещодавно.   

Щодо українців, то Алдона Ковальчук-Кот, докторка Університетської клінічної лікарні в Білостоці, не вказує, що кількість заражень зросла через українців. Вона зазначає, що дані громадян України, які тепер звертаються для продовження лікування у польські заклади, передають у відділ охорони здоров’я як про нових пацієнтів і їх додають у статистику. Як наслідок, статистика зростає, утім, це не означає, що біженці з України спровокували новий спалах інфікування.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний