МАНІПУЛЯЦІЯ: Блінкен запропонував надати більше систем ППО Україні, щоб захистити інтереси американського бізнесу

МАНІПУЛЯЦІЯ: Блінкен запропонував надати більше систем ППО Україні, щоб захистити інтереси американського бізнесу

22 Липня 2024
FacebookTwitterTelegram
365

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Ентоні Блінкен, виступаючи в Бруклінському університеті, закликав надати Україні більше систем ППО, щоби захистити інтереси американського бізнесу.

Однак це маніпуляція. Блінкен насправді говорив про необхідність надання Україні ППО для посилення захисту її військового та економічного потенціалів.

Скриншот допису

Пропагандисти помилились із назвою місця виступу Держсекретаря США. Адже 1 липня він виголошував промову у Брукінгському інституті у Вашингтоні. У США немає Бруклінського університету, у Нью-Йорку є лише Бруклінський коледж. Під час зустрічі Ентоні Блінкен серед іншого говорив про те, що у лютому 2022 року завдяки мужності українців та спільним зусиллям понад 50 країн вдалось зірвати плани владіміра путіна щодо знищення та повної окупації України. Держсекретар США, відповідаючи на питання про бачення перемоги України та роль Альянсу у підтримці України вказав, що Вашингтон продовжить допомагати Україні. 

Він заявив, що для зростання української економіки США намагаються залучати приватні інвестиції. Блінкен також зазначив, що нині через Чорне море Україна експортує стільки ж, скільки було до лютого 2022 року. Тож, за його словами, Україна має «надзвичайний» економічний потенціал, який необхідно захищати. «Тепер, звичайно, як у випадку з військовим потенціалом, так і з економічним потенціалом, ви маєте переконатися, що у вас є засоби протиповітряної оборони, щоб спробувати захистити ті сфери, в які ви інвестуєте. Ми працюємо над цим. Я думаю, що ви побачите більше новин про це в найближчі тижні, коли ми наблизимось до саміту НАТО», зазначив Блінкен. 

Під час саміту НАТО Джо Байден дійсно повідомив про передачу Україні додаткових систем ППО від Сполучених Штатів та інших країн-членів НАТО.

Отже, йшлось не про захист «інтересів американського бізнесу», а про кошти  міжнародних партнерів та України, які необхідно зберегти від російських ударів. Водночас, якщо інвестори та партнери будуть впевнені у захищеності своїх інвестицій, вони з більшим бажанням вкладатимуть кошти в Україну, відтак вона ставатиме успішнішою та сильнішою. 

Під час заходу Блінкен також повідомив, що у майбутньому США бачать Україну сильною, успішною, дедалі більше інтегрованою із Заходом країною, яка «може стояти на власних ногах у військовій, економічній та демократичній галузях». За словами, Блінкена, Україна та Америка продовжують співпрацювати у військовій галузі. Так, у червні 2024 року країни підписали безпекову угоду, яка передбачає посилення співробітництва у сфері оборони, економічного відновлення, реформ тощо.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний