МАНІПУЛЯЦІЯ: Болгарія відмовилася надавати військову допомогу Україні після візиту Зеленського

МАНІПУЛЯЦІЯ: Болгарія відмовилася надавати військову допомогу Україні після візиту Зеленського

25 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
145

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа повідомляють, начебто Болгарія відмовилася надати Україні зброю після візиту Володимира Зеленського. Пропагандисти додають, що через те, що Україна не отримала зброї від Болгарії, Зеленський поїхав «просити» її до Чехії.

Це — маніпуляція. Президент Болгарії має обмежені повноваження, тоді як уряд оголосив про виділення Україні військової допомоги.

Скриншот допису

6 липня 2023 року Володимир Зеленський прибув із візитом до Болгарії, зокрема зустрівся із президентом країни Руменом Радевим. Під час переговорів президент Болгарії висловив прихильність Україні, проте заявив, що не підтримує надання зброї. Радев пояснив, що він передусім є верховним головнокомандувачем, тож дбає про те, щоб обороноздатність Болгарії не ослабла.

Крім того, Радев наголосив, що «немає військового вирішення цього конфлікту, а надання зброї навряд чи призведе до його вирішення». У відповідь Радеву Зеленський підкреслив, що події в Україні це не «конфлікт», а війна, та подякував Болгарії за прихисток біженців.

Хоча президент Болгарії виступає проти надання зброї, він має обмежені повноваження та не може вплинути на цей процес. Болгарія є парламентською республікою. Згідно з Конституцією Болгарії, президент першочергово є головнокомандувачем війська та представником держави в міжнародних відносинах. Тоді як уряд погодився виділити Україні військову допомогу.

Перед візитом до президента Болгарії Володимир Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Николаєм Денковим. Президент України разом із Денковим підписали декларацію щодо євроатлантичної інтеграції України, обговорили енергетичну співпрацю та військову допомогу від Болгарії.

Болгарія разом з Ірландією були країнами Євросоюзу, які не вступили до Європейського оборонного агентства (EDA). Саме через це оборонне агентство країни ЄС купують боєприпаси для України. Але у червні 2023 року новий міністр оборони Болгарії Тодор Тагарєв повідомив, що країна хоче приєднатися до коаліції та передати Україні боєприпаси.

Уперше Болгарія офіційно надала військову допомогу Україні в грудні 2022 року. Тоді уряд Болгарії ухвалив передачу Україні здебільшого легкого озброєння та боєприпасів. 14 липня 2023 року болгарський уряд оголосив про виділення найбільшого одноразового пакета військової допомоги. Йдеться про надання Україні близько 100 броньованих машин із запасів болгарської поліції.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний