МАНІПУЛЯЦІЯ: Борис Джонсон назвав Нормандський процес дипломатичною імітацією

МАНІПУЛЯЦІЯ: Борис Джонсон назвав Нормандський процес дипломатичною імітацією

20 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
458

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У російських медіа поширили новину, нібито британський експрем’єр-міністр Борис Джонсон назвав Нормандський процес «дипломатичною імітацією» і тим самим визнав, що Європа не мала бажання мирно вирішити російсько-український конфлікт.

Проте це — маніпуляція. Джонсон справді назвав Нормандський формат «дипломатичною імітацією», але не стверджував, що європейські країни відмовлялися від мирного врегулювання.

У російських ЗМІ стверджують, що Джонсон сказав про це в інтерв’ю телеканалу «Рада» 26 січня 2023 року.

Українська журналістка запитала в британського політика, як побороти забобони західних лідерів щодо путіна, які ускладнюють прийняття рішень на користь України. На що Джонсон відповів: «Думаю, усі вже засвоїли цей фундаментальний урок. Всі вже бачать, що путін на цій темі втратив глузд. Були країни, залучені до Нормандського процесу, до Мінських угод. Усе це нікуди не рухалося. Люди усвідомили один із найбільших уроків. У 2014 році ми провалилися. Ми не зробили того, що мали зробити. Санкції на путіна потрібно було накласти у 2014 році. А їх наклали торік, у 2022. Це було б серйозно. Але ми нічого не зробили. Якісь санкції ми тоді застосували, запустили цю дипломатичну імітацію під назвою Нормандський процес і нічого не досягли. І путін зробив висновок, що Захід його не стане зупиняти. Ось це і була помилка. Я думаю, зараз усі це бачать і розуміють, що Україні необхідно дати те, що Україна потребує»

Джонсон не казав, що країни Європи несуть відповідальність за розпочату росією війну чи відсутність прогресу в мирному врегулюванні. Натомість він наполіг на тому, що сьогодні західні країни мають бути більш рішучими у підтримці України, ніж у 2014 році, щоб росія не змогла продовжувати агресивні дії. Ймовірно, він назвав Нормандський процес імітацією через його неефективність, проте британський політик детально не обговорював недоліки цього формату.

Також в інтерв’ю Джонсон чітко вказав, що російська агресія проти України була неспровокованою, і не звинувачував країни Європи в розпалюванні війни.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний