МАНІПУЛЯЦІЯ: Британська морська піхота брала участь у таємних операціях в Україні

МАНІПУЛЯЦІЯ: Британська морська піхота брала участь у таємних операціях в Україні

15 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
840

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширили інформацію з посиланням на статтю The Times, що Королівська морська піхота Великої Британії брала участь у таємних операціях в Україні. У повідомленнях не уточнюють, про які саме операції йдеться в оригінальній статті. Крім того, деякі канали, як-от телеграм-канал «Резидент», вважають цю новину підтвердженням того, що Міністерство оборони Великої Британії та британська розвідка (MI6) допомагають Генштабу ЗСУ в проведенні операцій проти росії.

Скриншот допису

Проте автори подібних дописів виривають із контексту слова про діяльність британської морської піхоти в Україні. Насправді британські військові займалися в Україні захистом та евакуацією посольства Великої Британії, але не брали участь у війні з росією.

13 грудня The Times опублікувало статтю про таємні операції британських сил в Україні. Видання з посиланням на слова британського генерал-лейтенанта Роберта Магоуена пише про використання морпіхів для евакуації британського посольства у січні 2022 року та для захисту співробітників посольства в квітні 2022 року.

Британський військовий також згадав роль морпіхів у тренуванні українських військових влітку цього року. Щоправда, він не уточнив, де саме проходили навчання. Він міг мати на увазі як програму підготовки українських військових у Великій Британії, так і британських військових інструкторів, які приїхали в Україну вже після повномасштабного вторгнення рф для підготовки бійців ЗСУ.

У статті The Times не йдеться про те, що Королівська морська піхота проводила операції проти росії. Немає жодних доказів участі британських військових у російсько-українській війні чи допомоги Великої Британії у плануванні операцій ЗСУ.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний