МАНІПУЛЯЦІЯ: Британці поскаржилися на втому від Зеленського після його виступу на фестивалі

МАНІПУЛЯЦІЯ: Британці поскаржилися на втому від Зеленського після його виступу на фестивалі

21 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
1358

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 26 червня 2022 року в мережі поширюють публікацію про те, що громадяни Великої Британії засудили виступ Володимира Зеленського на музичному фестивалі Ґластонбері, який відбувся 22-26 червня 2022 року. Йдеться, ніби жителі Великої Британії «поскаржилися на втому» після виступу Зеленського. 

Скриншот публікації

У публікації узагальнили думку всіх жителів Великобританії, використавши коментар одного користувача для статті Daily Mail. 

У публікації посилаються на коментар для статті видання Daily Mail. У самій статті йдеться про виступ Зеленського на фестивалі Ґластонбері. У своїй промові Володимир Зеленський закликав учасників фестивалю поширювати правду про російське повномасштабне вторгнення в Україну та допомагати українським біженцям. 

Після звернення Зеленського аудиторія привітала його оплесками, підтримавши Президента. Для того, аби довести, ніби британці втомилися від Зеленського, російські ЗМІ обрали коментар від одного користувача: «Я думав, Ґластонбері — це музичний захід, а не місце для зустрічі з невдалим стендап-коміком». Таким чином, у російських медіа узагальнили думку усіх британців, використавши коментар одного користувача. 

Невідомо, чи був цей користувач учасником фестивалю чи взагалі громадянином Великої Британії, адже будь-який користувач може залишити коментар на сайті. Крім згаданого коментаря, на сайті The Daily Mail є інші негативні коментарі про виступ Володимира Зеленського, проте на основі цих коментарів неможливо оцінити рівень підтримки України у Великій Британії. 

Скриншот відео

VoxCheck уже писав про те, що британці переважно підтримують Україну у боротьбі проти російської агресії. Наприклад, згідно з дослідженням компанії Ipsos, 76% опитаних британців заявили, що Володимир Зеленський добре справляється із ситуацією. Лише 6% опитаних вважали, що він погано виконує свою роботу. А в опитуванні Європейської ради з міжнародних відносин 36% британців заявили, що британський уряд достатньо уваги приділяє Україні порівняно з іншими проблемами, з якими стикається населення країни, 3% — що недостатньо, 28% — не знають відповіді на питання, і 33% вважали, що уваги до України надто багато.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний