МАНІПУЛЯЦІЯ: Британці виступають проти надання фінансової підтримки Україні
Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: Британці виступають проти надання фінансової підтримки Україні

26 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
354

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито британці не сприймають риторику президента України Володимира Зеленського й не підтримують надання урядом Бориса Джонсона фінансової допомоги Києву. У ЗМІ посилаються на коментар під публікацією Daily Mail.

Це маніпуляція: один коментар під дописом ЗМІ не відображає думку більшості британців. Згідно з соціологічними опитуваннями, населення Великої Британії позитивно ставиться до надання підтримки Україні. 

Ресурс Media Bias/Fact Check, який агрегує оцінки незалежних фактчекерів мережі IFCN, оцінюює публікації видання Daily Mail як упереджені й сумнівні. 

Російські ЗМІ посилаються на коментар читача Daily Mail під публікацією про заклик Зеленського закінчити війну до зими. Ми знайшли цю статтю на сайті видання. Із 615 коментарів під матеріалом є і позитивні, і негативні. Зараз додавати нові коментарі не можна, а в примітках під статтею зазначено, що коментарі читачів є їхніми власними думками і не обовʼязково відображають позицію видання.

Примітки щодо коментарів

Ми знайшли коментар, на який посилаються російські ЗМІ. Цитуємо дослівно: «Замовкни, Зеленський. Ніколи не вдячний. Ми у Великій Британії не можемо собі дозволити жити, тоді як наш непотрібний премʼєр виділяє вам мільярди. Ми приймаємо ваших біженців, вони мають пріоритет над нашими громадянами. Тому просто перестань скиглити» («Shut up Zalensky. Never grateful. We in the UK cannot afford to live but our useless PM sends you billions. We take in your refugees who take priority over our own people. So just stop whining»). 

Утім, навіть під цим коментарем є протилежні думки, тобто не всі читачі Daily Mail, які вирішили прокоментувати статтю, погоджуються з цією думкою. Узагальнювати цей коментар та видавати як думку більшості британців — це маніпуляція. 

Коментар, на який посилаються російські ЗМІ

Соціологічні опитування свідчать про те, що більшість британців підтримують економічні санкції проти росії. Міжнародна компанія Ipsos досліджувала ставлення британців до економічних обмежень щодо росії до вторгнення в Україну й після. Ipsos опитали 1023 дорослих британців віком від 18 до 75 років онлайн та порівняли з даними, отриманими раніше. Виявилося, що підтримка економічних санкцій уряду зросла до 78% порівняно з 61% перед вторгненням.  Це свідчить про те, що британці позитивно ставляться до заходів на підтримку України.

Крім того, президент Володимир Зеленський серед опитаних мав найвищий рівень підтримки. Три чверті (76%) опитаних заявили, що президент України Володимир Зеленський добре справляється із ситуацією. Лише 6% людей вважають, що він погано виконує свою роботу. 

Міжнародна дослідницька компанія YouGov для Sky News провела опитування 1712 британців старше 18 років. Дослідження показало, що 47% респондентів абсолютно підтримали б посилення санкцій проти росії, навіть якби це означало ріст їхніх рахунків за енергоносії (14% — підтримали б, а 33% — скоріше підтримали б). Категорично проти цього виступили 39% опитаних, (проти — 19% і тих, хто схильний не підтримати — 20%). Крім того, 55% опитаних сказали, що вони все одно підтримають жорсткіші санкції, навіть якщо це означатиме подорожчання продуктів харчування або зростання вартості життя.

В опитуванні для UK in a Changing Europe британці заявили, що підтримують допомогу українським біженцям та позицію британського уряду щодо України. Після російського вторгнення 59% респондентів позитивно ставляться до України.

Згідно з даними Європейської ради з міжнародних відносин, 36% британців вважають, що уряд достатньо уваги приділяє Україні порівняно з іншими проблемами, з якими стикається населення країни, 3% — що недостатньо, 28% не мають відповіді на питання, і 33% вважають, що уваги до України надто багато.

Велика Британія підтримує Україну протягом тривалого часу. Протягом 100 днів війни Велика Британія виділила пакет гуманітарної допомоги на суму 220 мільйонів фунтів стерлінгів для підтримки України. Британія відправляє в Україну протитанкові засоби, засоби протиповітряної оборони та іншу зброю. Наприклад, 30 червня Борис Джонсон оголосив про виділення ще 1 млрд фунтів допомоги Україні. Від початку війни Велика Британія виділила 2,3 млрд фунтів на військову допомогу Україні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний