МАНІПУЛЯЦІЯ: Буданов визнав, що танки Abrams та ракети ATACMS не змінять ситуацію на фронті

МАНІПУЛЯЦІЯ: Буданов визнав, що танки Abrams та ракети ATACMS не змінять ситуацію на фронті

29 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
446

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито в інтерв`ю порталу The War Zone керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов визнав, що танки Abrams на передовій довго не протягнуть. Також він заявив, мовляв, далекобійні ракети ATACMS, які США можуть надати Україні, не змінять ситуацію на фронті. 

Утім, це маніпуляція. У інтерв`ю Кирило Буданов заявив, що обидві сторони не використовують важке озброєння на передовій через низку причин, а бойові дії ведуться за допомогою піхоти та артилерії. Він повідомив, що сто ракет ATACMS кардинально не змінять ситуацію на фронті, їх потрібно щонайменше сотні.

22 вересня портал The War Zone опублікував інтерв`ю з очільником Головного управління розвідки Кирилом Будановим. Під час розмови він заявив, що наразі майже на усіх напрямках бронетехніка застосовується мінімально. Це пов’язано з низкою факторів. По-перше, в обох сторін є велика кількість артилерійських систем та переносних протитанкових засобів, здатних вражати важку техніку. По-друге, установлена велика кількість протитанкових та протипіхотних мін. По-третє, обидві сторони масово використовують дрони-камікадзе, які можуть  уразити практично будь-яку техніку.

Тому, за його словами, бронетехніка використовується лише для евакуації або для швидкого транспортування піхотних груп у певну точку. На запитання журналіста щодо танків Abrams, які США передали Україні, Буданов зазначив, що збройні сили дуже чекають на них. «Вони (Abrams) повинні використовуватися спеціально для дуже конкретних, добре продуманих операцій. Тому що якщо їх використовувати на передовій і просто в загальновійськових боях, вони не проживуть дуже довго на полі бою. Їх потрібно використовувати в проривних операціях, але дуже добре підготовлених», заявив керівник ГУР. Далі він повторив, що як тільки будь-яка важка техніка потрапляє в зону досяжності артилерії, її починають обстрілювати.

Він навів приклад двох різних тактик російського командування. Так, колони ворожої техніки, яка просувались до Вугледару взимку 2022 року, вдалось легко розбити. Водночас командування ПВК «Вагнер» під Бахмутом використовувало лише артилерію та піхоту для захоплення міста.

Тому Буданов пояснив, що ЗСУ потребують більше далекобійних артилерійських установок, щоб вражати російські командні пункти, логістичні склади. Він також зазначив, що наявні боєприпаси реактивних систем залпового вогню можуть вражати цілі на відстані 85 км. У той час як керовані балістичні ракети класу «земля-земля» ATACMS допоможуть уражати цілі, які знаходяться на більшій відстані. Зокрема, військовий сказав, що ці ракети будуть ефективними в здійсненні атак на російські аеродроми та командні пункти російської армії. 

На запитання, скільки, на думку Буданова, ракет можуть дати США, він відповів, що треба дочекатись офіційних заяв. «Є ще різні варіанти того, як ця ситуація може розвиватися, тому давайте почекаємо (офіційних заяв), але я можу сказати умовно, що якщо буде сто ракет, то це не змінить ситуацію», повідомив очільник ГУР. Тоді він додав, що Україні необхідно щонайменше сотні ATACMS.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний