МАНІПУЛЯЦІЯ: CDC рекомендує разом із масками носити на голові колготки | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: CDC рекомендує разом із масками носити на голові колготки

27 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
454

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють дописи про те, що CDC нібито рекомендує носити колготки поверх маски. 

Зображення, яке поширюють у Facebook

 

І хоча у дописах наводять справжній скриншот публікації CDC, а також коректно перекладають результати останніх досліджень, все ж говорити про відповідні рекомендації – некоректно. Далі пояснюємо чому. 

Мета публікації CDC – розглянути методи, як зробити носіння маски для попередження поширення COVID-19 більш ефективним. У публікації розглядаються останні статті, у яких досліджувались методи більш щільного прилягання маски для обличчя і який ефект це має для зменшення поширення вірусу. Так, справді, одне з досліджень, а саме виділене на скриншоті, каже про те, що носіння нейлонового рукава поверх маски підвищує захист людини за рахунок її більш щільного прилягання. 

Але, по-перше, це не рекомендація, а лише одне із досліджень і один із можливих способів збільшення щільності прилягання маски. При чому такий метод носіння маски детально не аналізується і навіть експериментально не розглядається – більше уваги приділено дослідженню носіння 2 масок одночасно або зав’язування пасків маски, щоб вона щільніше прилягала у зоні біля роту. До того ж абсолютно не обов’язково одягати панчоху на голову, як це показано у дописі. Наприклад, видання NPR розглядає такий варіант носіння нейлонового рукава поверх маски.

Фото зі статті NPR. Дослідниця Лоретта Фернандес з Північно-Східного університету носить саморобну маску для обличчя без і з додатковим зовнішнім шаром, зробленим з капронових панчіх.

 

По-друге, у дописі опускаються інші варіанти для більш щільного прилягання маски. Наприклад, носити дві маски або скручувати паски масок, щоб збоку біля рота не було отворів.

Інші варіанти забезпечення більш щільного прилягання маски з публікації CDC 

 

Останні два варіанти аналізуються більше детально. Так, під час першого першого експерименту з’ясувалось, що лише звичайна медична маска блокувала 56,1% частинок від імітованого кашлю, а лише тканинна маска блокувала 51,4%. Поєднання тканинної маски, що покриває медичну маску (варіант B на зображенні вище), блокувало 85,4% частинок кашлю, а маски для медичних процедур з вузлами на пасках (варіант С на зображенні вище) блокували 77,0%. У другому експерименті додавання тканинної маски до медичної маски і зав’язування та підтягування медичної маски зменшило поширення частинок від імітованого кашлю на 82,2% та 62,9% відповідно.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний